10 гучних скандалів Волинської партії "Батьківщина"

Днями волинська «Батьківщина» «засвітилася» у гучному скандалі. На офіційній сторінці у Фейсбуці партійці використали світлину відомого українського шоумена та активного волонтера Сергія Притули для того, щоб зібрати «лайки».Притула, не підбираючи слів, назвав волинських «батьківщинівців» ідіотами та маніпуляторами, і вимагав негайного вибачення. Партія вибачилась. А скандальна історія стала черговим доповненням до багатого списку «косяків» волинського партосередку «Батьківщини».Пропонуємо пригадати найяскравіші скандали.

1. «Крадений» Притула.

Фотографія Сергія Притули із дописом «Він зібрав 7,5 мільйонів для АТО. Поважаєш? Став лайк!» з’явилася на фейсбук-сторінці волинської «Батьківщини» у неділю, 28 жовтня. Допис – із позначкою «реклама», тож за його просування платили.«Зважаючи на те, що ця публікація була розрекламована, маніпуляція є свідомою та може мати на меті введення в оману читачів, у яких виникає асоціативний ряд, що Сергій Притула має відношення до ВО Батьківщина - Волинь, або ж здійснює свою волонтерську діяльність з політичною метою», – заявив у відповідь Притула і вимагав негайного вибачення.

«Чуєте ви, «сердечники»! Ви що собі дозволяєте? Я вас щось за цих 5 років на кілометр не бачив з пропозицією допомогти моїм волонтерським проектам. Ви якого біса мою пику під свої знамена запхали? Я спеціально для таких довбнів як ви на своїй сторінці пояснював, чому я, як волонтер, тримаюсь від політики подалі! Бо це шкодить волонтерству! А ви зараз що робите, ідіоти?!» – заявив ведучий.

Партія вибачилася. Але своєї провини не визнала. Обіцяли «розібратися» та «списали» неприємний випадок на «недоброзичливців».

2. Тарифний провал

Однією з ключових тез, на якій будує виборчу кампанію Юлія Тимошенко, є протест проти підвищення тарифів. Тим часом у Луцьку, де обов’язки міського голови виконує багаторічний член «Батьківщини» та колишній керівник обласного осередку Григорій Пустовіт, лише за останній рік міська влада піднімала тарифи 8 разів. Такі підрахунки провів лучанин Владислав Кудрявський.

Він розробив інформаційну листівку, де написав, які саме тарифи та на скільки підвищували в місті за останній рік. Листівку розповсюджували під час мирної акції 9 жовтня.

3. Батько депутат і крадена бруківка

Торік наприкінці листопада під час ремонту вулиці Івана Багряного у Струмівці зникло близько п’яти квадратних метрів бруківки. Місцеві заявили: бачили, як її брав Григорій Козюра – батько депутата Луцькради, батьківщинівця Андрія Козюри.

Родина обранця мешкає на цій вулиці. Депутат-батьківщинівець одразу звинуватив ЗМІ, що поширили цю інформацію, у брехні та політичні розправі, стверджуючи, що його батько нічого не брав. Але майже одночасно із звинуваченнями Андрія Козюри його батько Григорій звернувся у сільську раду із заявою, де визнав, що бруківку взяв без дозволу. Пояснив: хотів прокласти доріжку в бік будинку №17.

Чоловік запевняв, що ним керували благородні наміри, бо хотів врятувати від бездоріжжя школярів. Після того, як інцидент було вичерпано, Андрій Козюра так і не вибачився перед журналістами за свої «звинувачення у брехні та політичному переслідуванні». 

4. Півгектара за натиснуту кнопку

Луцький депутат Андрій Козюра став «героєм» іще однієї історії, яка не додає іміджевих плюсів волинській «Батьківщині».

За «правильне» голосування обранець «виторгував» півгектара землі на вулиці Глушець.Як відомо, у Луцькраді «Батьківщина» співпрацює з УКРОПом і разом формують більшість депутатських голосів для ухвалення рішень.

Влітку минулого року міська влада вирішила зняти 10,5 млн грн із будівництва 27 школи (іще рік тому УКРОП виступав проти добудови цієї школи). Проте з першого разу за такі зміни до бюджету проголосувала недостатня кількість депутатів. Зокрема, не голосував і Андрій Козюра.«Козюра кинув сюрприз», – так висловився Ігор Поліщук (на той час в.о.мера), оголосивши перерву в голосуванні.

Після перерви депутат Козюра «передумав» і підтримав зміни до бюджету. Натомість депутатська більшість підтримала виділення земельної ділянки 0,5 га на вулиці Глушець Юрію Войту, який був помічником Андрія Козюри.

5. Подвійний хабар

У квітні на хабарі зловили заступника Луцького міського голови і керівника Луцького районного осередку «Батьківщини» Олександра Рачкова.

Під час обшуку його кабінету та автомобіля знайшли гроші – 7 тис. доларів, які посадовець отримав за узаконення будівництва. Слідство встановило, що загалом у власника незаконно зведеного будинку вимагали 17 тис. доларів за надання потрібних документів. Крім того, під час обшуків «випливла» іще одна корупційна справа. З’ясувалося, що Олександр Рачков був посередником під час вимагання головою Шацького районного суду хабара за винесення позитивного рішення.Цікаво, що після скандалу Олександр Рачков написав заяву про вихід із партії, проте досі продовжує керувати районним осередком «Батьківщини».

6. Саботаж виборчкому

Після того, як п’ятеро депутатів Луцької міської ради змінили свої політичні смаки на симпатію до УКРОПу, група активістів розпочала процес відкликання цих обранців. 

Сергій Була, Костянтин Петрочук та Аркадій Соломатін обиралися від Радикальної партії Олега Ляшка, а Євгеній Ткачук і Олександр Козлюк виграли вибори під прапорами БПП «Солідарність».

Проте після смерті Миколи Романюка ці депутати погодилися на пропозицію УКРОПу про співпрацю. Це стало приводом для їхнього відкликання із ради.Понад 400 виборців поставили підписи за те, щоб депутати-«тушки» склали повноваження. Проте через саботаж роботи Луцького виборчкому, процес відкликання зірвався. Серед членів виборчого комітету, які свідомо пропускали засідання, аби зірвати роботу – у тому числі батьківщинівці.

7. Луцький «путч»

Після смерті Луцького міського голови Миколи Романюка відбулася перестановка політичних сил у раді. УКРОП, який донині перебував в опозиції, вирішив взяти владу у свої руки, відтак – необхідно було сформувати більшість.

Окрім п’яти вищезгаданих депутатів-перебіжчиків таку більшість УКРОПу допомогла сформувати «Батьківщина». Обранці-«білосердечники» Майя Шостак, Валерій Бондарук, Андрій Козюра і Григорій Пустовіт стали союзниками нової команди, а Пустовіт зіграв у процесі захоплення влади ключову роль.Для того, щоб зняти з посади секретаря ради Юлію Вусенко, депутатам необхідно було ухвалити таке рішення більшістю голосів, а також – узаконити його підписом головуючого на сесії.

Цю роль взяв на себе Григорій Пустовіт, пропри те, що такий вчинок «тягнув» на перевищення повноважень, за що його й досі можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

8. Пустовіт-рятівник

Григорій Пустовіт зі своєю абсолютною готовністю підставляти плече друзям із УКРОПу опинився в центрі іще одного скандалу. 

У суді звільнення Юлії Вусенко із посади секретаря Луцькради визнали незаконним. За відмову виконувати судове рішення і поновлювати її на посаді мав понести відповідальність керівник ради. Та той час в.о. міського голови був Ігор Поліщук. Крім того, у суді розглядалася інша – корупційна – справа, де фігурував Поліщук.

Щоб уникнути відповідальності, Ігорю Поліщуку довелося піти з посади секретаря Луцькради, а відтак – припинити виконувати обов’язки мера. Надійною «заміною» став не черговий партієць з УКРОПу, а представник «Батьківщини» Григорій Пустовіт. Попри офіційну посаду він лишається в тіні свого ж радника Ігоря Поліщука і фактично виконує лише роль слухняного виконавця.До слова, наприкінці багатого на політичні перипетії 2017 року, донька Григорія Пустовіта купила квартиру площею майже 100 квадратів у новобудові. Журналісти «підловили» виконуючого обов'язки мера, який вранці виходив з цієї квартири.

9. Обласний «розкол»

У Волинській обласній раді депутати від «Батьківщини» теж проявили себе вмінням вдало обмінювати свої голоси. Відразу після виборів у 2015 році, коли сформувалася рада, депутати обирали голову. Всупереч позиції партії, деякі батьківщинівці підтримали кандидатуру Ігоря Палиці.

Пізніше, також попри заборону «із центру», дехто із «білосердечних» проголосував за створення комунального «бурштинового» підприємства.

У результаті на з’їзді політбюро в Києві вирішили виключити дев’ятьох волинських депутатів з партії та відібрати мандати.Фактично донині в обласній раді існує дві окремі групи «Батьківщини»: дев’ять згаданих депутатів, які утворюють однойменну фракцію і продовжують голосувати в унісон із головою ради та УКРОПом; а також друга група – депутати Слабенко, Кирда і Касарда, які офіційно вийшли із фракції, але продовжують членство в партії.Колотнеча в обласному осередку зрештою привела і до зміни лідера: на Волині ним став замість Олега Кіндера Валерій Бондарук.

10. Мінус сім по торчину

«На виборах до Торчинської ОТГ кандидати в депутати від «Батьківщини» взяли 12 з 26 мандатів. Це абсолютний рекорд» - саме так заявляли представники білосердечних після виборів 29 квітня 2018 року.

БЮТівець Андрій Козюра, який очолював виборчий штаб, навіть отримав за це грамоту від Юлії Тимошенко. Проте вже згодом виявилося, що святкування «рекорду» було передчасним.

Вже на першій сесії селищної ради 7 депутатів від «Батьківщини» відмовились входити до складу однойменної фракції, тож вона на сьогодні складається лише з 5 депутатів.

 Як повідомляють наші джерела у волинській "Батьківщині", Юлія Володимирівна досі не знає про демарш депутатів Торчинської ОТГ. Таким чином центральний апарат партії дав Валерію Бондаруку та Андрію Козюрі час на виправлення ситуації та повернення депутатів у фракцію. Проте всі їхні спроби поки не дають жодного результату.

скандали батьківщина волинська батьківщина партія батьківщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Новини компаній
Сучасним дітям доступні десятки розваг - будь-які мультфільми завжди доступні в інтернеті, гаджети завжди під рукою, а іграшками завалені всі шафи. Батьки все частіше замислюються над тим, що подарувати, щоб захопити і розвинути творчі здібності своєї дитини. Паперовий альбом, олівці і фломастери не здивують дітей, тому що малювати можна за допомогою комп'ютерних програм або в додатку смартфона. На допомогу прийшла унікальна новинка - технологія малювання...
Новини компаній
Де купити гарну лампу для манікюру? Наша відповідь - магазин novinki.top. Ми пропонуємо унікальну розробку - LEDлампу «SUN», яка дозволяє висушити гель-лак за лічені секунди. Що таке лампа «SUN» і чим вона відрізняється від інших? Неповторний дизайн, в якому відсутнє дно. Для чого? Це дозволить робити не тільки якісний манікюр, але і педикюр. Чому варто купити саме лампу «SUN»? завдяки подвійному джерелу світла, лампа просушує всі популярні види гель-лаку;...
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...
Новини компаній
Щодня людина стикається з проблемами, стресами і страхами. Якщо це дорослий, то впоратися з труднощами, що навалилися легше. Якщо ж проблеми наздоганяють дитину, то вона закривається в собі і намагається вийти з ситуації самостійно. Різноманітні тренінги та тести розробляються психологами для вирішення дитячих емоційних проблем. Технологія малювання на воді Ебру вважається ефективним інструментом з'ясування причин дитячих проблем. Яким чином малювання фарб...
Новини компаній
Рулетку із стопками вже дарували в 2017, вітрильник в пляшці в 2018, що дарувати в 2019? Геть банальщину в подарунках! Шарфики, шкарпеточки, запальнички, сувеніри-пилозбірники, магазинні картини і книжки, ручки і блокноти, сковорідки і набори ножів, усе це дарували Вам і вже не одного разу дарували Ви. Усе це нудно і буденно! Такі подарунки вже не викликають ані радості, ані здивування! А подарунок без емоцій – гроші на вітер! Адже так хочеться зробити при...
Новини компаній
Камера передає відеозображення на Ваш смартфон або будь-який інший пристрій. Ви можете бачити, що відбувається як в реальному часі, так і переглядати відеозапис пізніше. У чому плюси IP-камер? Уявіть, що Ви поїхали на роботу і забули: чи вимкнули праску. Або хвилюєтеся про збереження майна під час відпустки. У всіх цих ситуаціях Вас заспокоять IP-камери відеоспостереження. Камери легко встановлюються на стіні або на полиці шафи і передають інформацію на ве...
Суспільство
Онкохвора мама двох діток Тетяна Куценко з Нововолинська продовжує боротися за життя. Про свій  стан вона повідомиляє у Фейсбуці. “Основне лікування – хіміотерапія, а в моєму випадку таргет, поки діє. Операції лапароскопічні, абляції, на які я так мала багато надій, робити не буду, немає сенсу просто! Вся надія тільки на таргет “Ібранс” і Бога”, – написала вона. Жінка просить не зупиняти збір коштів. “Лікування допомагає, інших варіантів у мене просто нема...
Реклама
На сегодняшний день, самыми популярными видами кредитования среди населения в Украине являются микрокредиты. Они стремительно развиваются и завоевывают свое место на рынке кредитования. Список организаций, который предоставляют кредит онлайн на карту в Украине без отказа достаточно обширен https://vsecrediti.in.ua/kredit-onlajn-na-kartu-v-ukraine-bez-otkaza/. На сайте представлены наиболее надежные и стабильные кредиторы. Деньги онлайн так же безопасны, ка...
Реклама
Безусловно, каждый из вас хотя бы раз участвовал в мероприятии, которое было, откровенно говоря, ужасно скучным. Вначале вы надеетесь, что ведущий справится, однако через некоторое время вам гораздо интереснее вид за окном, игра в телефоне или рисунок в вашем блокноте. Человек, который не умеет удержать внимание слушателей, быстро начинает произносить речь только для себя. Как вызвать интерес аудитории? Что делать, чтобы слушатели не скучали? Посетите курс...