Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику.

Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику. Ще півроку тому ніхто не уявляв, що центр Києва перетвориться на зону бойових дій. Ще кілька місяців тому ніхто не вірив, що Росія почне підступну загарбницьку війну проти України.

Спочатку мало хто вірив, що Майдан, який почався як студентський протест, переможе. І так само мало хто вірив, що Янукович зі своїми посіпаками втече до Росії, та й у багатьох були сумніви щодо здатності України боронити себе. То чому зараз ми не віримо в можливість повного оновлення українського політикуму?

Ольга Богомолець – «Білий Янгол» Майдану, мати, вчитель, лікар і просто безстрашна жінка, що, на відміну від багатьох так званих «героїв майдану», не втекла у хвилину небезпеки, а лишалась на місці до кінця, рятуючи життя людей. Людей – незалежно від того, що було в них на грудях – жовто-блакитна стрічка чи нашивка бійця внутрішніх військ. В тому, що Ольга Богомолець – людина чесна, моральна, духовна та принципова, сумнівів ні в кого немає. Дізнатись докладніше про перші політичні кроки та план розвитку країни – важливо.

Ви часто кажете, що для розв’язання конфлікту треба стабілізувати економіку. Як саме Ви збираєтесь це зробити?

Перші необхідні економічні кроки - унеможливити викрадання грошей та повернути виведені з країни мільярди, створити інвестиційний клімат і робочі місця.

Незалежний фінансовий аудит, зняття депутатської недоторканності, покарання винних у корупції, прозорі, відкриті механізми державних закупівель та тендерів, щоб кожен громадянин міг побачити, на що витрачено його податки, - все це конче потрібно Україні. Доки не будуть покарані всі, хто крали гроші з державного бюджету й обдирали населення, доти ми нової країни не збудуємо. Вони мають понести покарання згідно з чинним законодавством і повернути витягнуті з бюджету кошти. Опубліковані цифри, що Янукович та «клуб любителів Януковича» вивезли з України 32 мільярди готівки. Постає питання: як сталося, що вони так легко це зробили? Хіба ніхто не бачив і не знав, що відбувається в країні? Поки не буде проведено аналіз усього цього, ми людям урок чесності не дамо.

Крім того, необхідно надати шанс малому та середньому бізнесу шляхом зменшення податків. Але деякі податки мають бути збільшені, а, наприклад, податки на розробку надр – збільшені істотно. У цих питаннях слід керуватись хорошим медичним принципом - «не нашкодь». Треба оздоровлювати економіку системно. У розвинених країнах частка малого та середнього бізнесу становить не менше 50%, тоді як в Україні – лише 10%, решта належить олігархам, котрі диктують свої умови й використовують практично рабську працю громадян, єдина альтернатива для яких – шукати ліпшої долі деінде. Це має припинитися. Ми повинні розвивати власну економіку, і ми можемо це робити – за умов відсторонення олігархів від влади.

Photo2(1)

А що планується стосовно медичної реформи? Напевне, для вас це першочергове питання?

У мене є програма «80+», яка спрямована на подовження тривалості життя в Україні до 80 й більше. Але для досягнення цієї мети не лише галузь охорони здоров’я потребує реформ. Це як і в організмі людини – все взаємопов’язане. Щоб збільшити тривалість життя, треба дбати про охорону довкілля, реформувати й систему освіти. Адже часто ми лікуємо хворих тоді, коли вже запізно. Щоб люди не доводили власне здоров’я до критичного стану, їм має бути прищеплена культура здорового способу життя, дітей зі школи повинні навчати звертати увагу на своє здоров’я, проходити обстеження, звертатись до лікаря вчасно.

На введення цієї програми піде не більше двох років. Мети ж ми досягнемо за 20 років.

Але найбільш нагальне питання для мене – боротьба з корупцією, справжня, не декларативна, та забезпечення обороноздатності України.

На армію та оборону роблять ставки переважно кандидати-чоловіки. Чи компетентні Ви розбиратися з військовими питаннями?

Я два роки служила в армії. Всі медики проходять військову підготовку, і два роки я відслужила в Чорнобильській зоні волонтером медичної служби внутрішніх військ. Я знаю, що таке армія, що таке дисципліна, я знаю, що вона дає в житті, і я б хотіла, щоб у мирній, справедливій, сильній країні і дівчатка, й хлопчики вчились бути сильними, витривалими, справедливими, чесними й патріотичними. Я не проти контрактної армії, вона повинна бути, але я за хорошу військово-спортивну підготовку. Українську армію я бачу сильною, проте не агресивною, побудованою за швейцарським взірцем. Ми не будемо покладатись на військові союзи, бо вже мали нагоду переконатись – ніхто крім нас нам не допоможе. Ми повинні бути патріотами й готуватися захищати свою державу. А я зі свого боку дотискатиму США і країни Європи, щоб вони розмовляли з президентом Росії мовою економіки доти, доки Україна не стане енергетично незалежною. Для цього нам потрібно розвивати альтернативну енергетику – з води, повітря, сонця брати енергію і не залежати ні від кого, не сидіти в борговій ямі. І тоді Україна зможе говорити з Путіним на зовсім інших умовах.

Щодо нинішньої ситуації на Сході. Які шляхи розв’язання конфлікту Ви бачите?

На Сході відбувається політичний абсурд, повний політичний крах.

Я їздила туди, не давала жодної прес-конференції, була тільки одна відкрита зустріч - весь час вела безперервний переговорний процес. Але тепер усе залежить від позиції громадянського суспільства, а воно не скрізь в Україні однаково ефективне, однаково дозріле. Є люди, які звикли жити під гнітом, є люди, які звикли працювати виключно по команді, є такі, що бояться. І, власне, зараз суспільство розсипалось. В Донецьку є лідери, є ті, ким зманіпулювали, є оплачені, є і патріоти України, які відчувають себе покинутими.

Як Київ би не вистояв без допомоги інших регіонів, так і Схід не встоїть самотужки. Колосальна проблема також у відсутності адекватної інформації на Сході та зі Сходу. Їх залякували «бандерами» так, як зараз залякують нас «сепаратистами». Так, там є найманці, терористи, здебільшого з російськими паспортами, є відверто кримінальні елементи, є просто дрібні хулігани, але ЗМІ з тих 10% людського бруду роблять чи не все населення Сходу. Це не так. Там живуть люди, що хочуть бути в Україні, але вони зневірені.

Для мене, як і для всього народу, найважливіше – розбудова єдиної України. Зі свого боку я докладаю максимуму зусиль задля збереження Донбасу в складі України.

Я бачу Україну в майбутньому мирною, нейтральною державою. Але нас штовхають на інший шлях. Сьогодні в геополітичній грі декому вигідно через внутрішні протестні рухи відштовхнути східну частину України до Росії, а це спонукає інші області закликати війська США та НАТО на допомогу, й ми остаточно станемо полігоном з’ясування чужих стосунків і втілення чужих політичних амбіцій. Щоб не допустити цього, ми повинні відрізати олігархів від впливу на підконтрольні їм ЗМІ та народ.

Які відносини Ви маєте з іншими кандидатами? Чи є у Вас якісь проблеми через відсутність статусу політика?

Насправді, я дуже рада, що не маю статусу «політик». Мене нудить від політики. Я йду у владу не заради влади. Привівши в парламент нову політичну силу, створивши громадянське суспільство, я буду щаслива за п’ять років повернутись до своєї звичайної роботи. Зараз я просто лікую країну. Тому що більше немає кому.

Люди хотіли побачити нове обличчя й принесли мені тисячі підписів, щоб я висунула свою кандидатуру в президенти. Я висунула свою кандидатуру в президенти, суспільство побачило нове обличчя, і тут почалась контрпропаганда та чорний PR. Перший етап пропаганди – «Ольга Богомолець – технічний кандидат Петра Порошенка». Скрізь, на всіх рівнях. Людям, які готові були віддати свій голос за мене, моментально відрізали доступ до ЗМІ, посіяли сумніви, що Ольга Богомолець може бути підсадною качкою, яка продалась, щоб відбирати голоси. Це брехня. Але багато людей у неї повірили й далі думають, що ця брехня відповідає дійсності. Наступний етап був, коли нас підтримало шість партій, але через усі ЗМІ максимально поширили звістку, що Ольгу Богомолець підтримала Соцпартія. До того ж, щоб підірвати ставлення західної України, яка різко проти Соцпартії, людям вклали в голову, що не Соцпартія підтримує мене, а я – її. Але коли «соцпартія» з’явилась, вже «технічний кандидат Порошенко» відпало. Наступний етап – що Ольга Богомолець знялась із перегонів на користь Тимошенко. Хочу сказати, що по жодному кандидату нема такої кількості ідеологічних – ідеологічних! - ударів. Вони дуже хочуть знайти на мене якийсь компромат, але його немає, тому і вдаються до таких засобів.

І ще одне питання. Ви – віруюча людина, ви заснували єдиний у світі музей домашньої ікони у відреставрованій власноруч папірні. Яке ваше ставлення до представників інших конфесій та релігій?

Основою моєї політики на посту Президента України буде захист прав людей, створення рівних умов для вільної самоідентифікації та самореалізації кожного громадянина України незалежно від релігійних переконань, етнічного походження, регіону проживання, соціального стану чи політичних уподобань. Я зустрічалася з представниками багатьох релігійних конфесій, мала з ними розмови й можу сказати, що всіляко сприятиму створенню віруючим умов для виконання обов’язку громадянина України без порушення релігійних звичаїв і традицій віросповідання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
24 перегляди в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Влада
На День міста лучани та гості міста зможуть мандрувати по Стиру на катері.21 серпня на річці встановили понтонну пристань, з якої стартуватимуть перші екскурсії на воді, - пише Перший.Згодом біля неї з’явиться рухливий трап. Ще одну облаштують біля будинку архітектора Миколи Голованя. З цих пунктів можна буде кататись за різними маршрутами, починаючи від Вишкова і закінчуючи локацією за Боратином.Пристані закупили за кошти міського бюджету. Оскільки вони в...
Суспільство
У Луцьку перекриють вулиці з 22 по 25 серпня. Це пов’язано з проведенням заходів до Дня Незалежності України та Дня Державного прапора, – інформує прес-служба міської ради. Перекриють, зокрема, такі вулиці: 22 серпня по вул. Ковельській з 17:15 до завершення святкової ходи учасників фестивалю «Поліське літо з фольклором»; 23 серпня по вул. Богдана Хмельницького від повороту на вул. Кривий Вал до повороту на вул. Сенаторки Левчанівської з 08:45 до 09:30; 24...
Суспільство
Концерт гурту "KURWA MATJ", який мав відбутися завтра у Луцьку в Арт-кафе "СтопКадр" перенесено на 5 жовтня цього року. Повідомляє агенція Tikhonov сoncert and event agency. Як розповів соліст гурту Йосеп Жмурек, причиною перенесення першого сольного концерту в Луцьку стало погіршення його самопочуття та необхідність пройти необхідний курс лікування. Однак, як переконують учасники гурту, концерт відбудеться, хоча й дещо пізніше. Детальніше дивіться у відео...
Влада
Генпрокурор України Юрій Луценко представив колективу прокуратури Волинської області нового керівника. У вівторок, 21 серпня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив колективу прокуратури Волинської області нового керівника – Віктора Швидкого, який до цього обіймав посаду першого заступника прокурора Волині, - повідомили у прес-службі волинської прокуратури.В заході взяли участь очільники Волинської обласної державної адміністрації та обласної...
Суспільство
У Луцьку до Дня Незалежності чистять три фонтани.Про це в коментарі інтернет-виданню «Волинь24» розповів працівник Луцькводоканалу Микола.За словами чоловіка, у вівторок, 21 серпня, у Луцьку чистять три фонтани. Зокрема той, що напроти СНУ імені Лесі Українки, на вулиці Шопена та фонтан, що біля РЦ «Промінь».Зазвичай водограї міста чистять чотири рази за сезон, сьогодні ж це востаннє за літо. «На роботу у нас йде цілий день, бо ж треба вишкребти, замести т...
Влада
Сьогодні, 21 серпня, у Луцьку буде зупинено рух транспорту проспектом Відродження. Про це йдеться у розпорядженні секретаря міської ради Григорія Пустовіта. Буде зупинено рух транспорту проспектом Відродження на ділянці від вул. Писаревського до заїзду в двір Луцької міської клінічної лікарні. Буде обмежено рух з 20.00 21 серпня до 07.00 22 серпня 2018 року через виконання робіт на тепловій мережі у м. Луцьку.
Суспільство
Обласний центр Волині відвідає Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Про це інтернет-виданню «Волинська правда» стало відомо з власних джерел. За попередньою інформацією, Юрій Луценко має приїхати до Луцька у вівторок, 21 серпня, щоб представити нового прокурора Волинської області. У прес-службі прокуратури області підтвердили факт приїзду, проте не уточнили час. Нагадаємо, головного прокурора Волинської області Максима Киричука нещодавно перевели у К...
Влада
Секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт запевнив, що реабілітаційний центр для воїнів АТО почнуть будувати уже наступного року.Про це йшлося у вівторок, 21 серпня, під час оперативної наради у Луцькраді, - пише "ВолиньPost".«У кожному місті реабілітаційний центр існує, але при госпіталях ветеранів війни, обласних закладах. Вони фінансуються за рахунок державних коштів. У нас вирішили робити це за місцеві кошти», - зауважив Григорій Пустовіт.Однак він...
Влада
У Луцьк 23 серпня на День Державного прапора завітає прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.Про це йшлося у вівторок, 21 серпня, під час оперативної наради у Луцькраді, - пише "ВолиньPost".Секретар міськради Григорій Пустовіт повідомив, що цьогоріч День прапора святкуватимуть двічі: о 9:00 біля міської ради, та об 11:00 біля ОДА.«Попередньо 23 серпня місто має відвідати Володимир Гройсман. Спільно з прем’єром ми підніматимемо прапор», - повідомив він.