Школярка знепритомніла у Луцьку

Свідки розповідають, що шкільний медпункт у цей час був зачинений, а допомогу надавали сторонні люди, а не персонал школи і медпункту. Натомість директорка школи це навідріз заперечує і переконує, що дівчинці вчасно надала допомогу саме медсестра.

Про цей випадок повідомив волинський журналіст Андрій Герасимчук на своїй сторінці у Фейсбуці. Так, з його слів, 16 грудня, коли він йшов проспектом Грушевського, обідньої пори, його перестріли школярі. Вони попросили зателефонувати в «швидку», оскільки в школі стало зле одній з учениць, а медики довго не їдуть. Крім того, каже він, діти переконували: поки «швидка» була в дорозі, ніхто їй першої медичної допомоги не надавав.

«Забігаю у школу і починаю надавати ПМД. Тут приїздять «мега»-лікарі, які не те, що не можуть знайти нашатир, а навіть не знають, як перенести дитину до карети швидкої (до речі, бригада №5). Разом з батьком дівчинки несемо з третього на перший до шкільного медпункту (лікарі за нашими спинами). І от ще прикол – медпункт – зачинений. Опущу подальшу лірику і розгортання ситуації», - пише в дописі Андрій.

Згодом в коментарі кореспондентам Інформаційного агентства Волинські Новини Андрій підтвердив, що двері медпункту на той момент, коли принесли непритомну дівчину, були зачинені, й довелося ледве не вибивати двері. По тому, каже він, прибігла директор з медсестрою і почали шукати звичайний нашатир.

В обласному центрі екстреної медицини і катастроф підтвердили, що виклик «швидкої» у ЗОШ № 15 таки здійснювався. Тож, ймовірно, ці хвилини дітям і здалися як півгодини. Але, каже Андрій, хвилює наступне: незважаючи на те, коли приїхали медики, дівчинка була ще непритомна, і за його свідченням, кваліфіковану допомогу їй не надавали.

В результаті, спільними зусиллями, дівчинку привели до тями. Як пояснює Світлана Романюк, минулого тижня дев’ятикласницю госпіталізовували до лікарні зі струсом мозку, де вона перебувала декілька днів. По тому, як їй закрили лікарняний, вона прийшла до школи, де дівчинці стало зле. Крім того, запевняє вона, у дівчинки часто виникають проблеми зі здоров’ям.

Натомість Андрій Герасимчук наголошує: у школах навчаються діти, саме вони заслуговують найкращої опіки, уваги і умов. І ситуаціям, коли непритомній школярці надають в школі першу допомогу сторонні люди з вулиці, взагалі не має бути місця.