Як надавати пільги на проїзд вирішуватимуть на місцях

Рішення уряду про монетизацію набере чинності тоді, коли відповідні рішення ухвалять на місцях. Пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко на сторінці у Фейсбуці.

«Зважаючи на те, що пільги на транспорт нині фінансуються з місцевих бюджетів Кабінет Міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкової/монетизованої форми пільг», – наголосив урядовець.

«Порядок надання пільг у готівковій формі...» вимагає декілька уточнень:

  • Пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі.
  • Рішення про «монетизацію пільг» буде приймати виключно місцевий орган влади.
  • Лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про «монетизацію» вступає в дію і «Порядок надання пільг у готівковій формі...» який вчора був схвалений Урядом.
  • Органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи.

Нагадаємо, що на засіданні 14 березня уряд ухвалив "Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах".

Додамо, що монетизація пільг на проїзд у транспорті означає, що замість безкоштовних послуг пільговики отримують від держави гроші, які платитимуть за ці послуги на загальних підставах. Нині кошти в якості відшкодування скеровують перевізникам, які перевозять пільговиків.

Водночас у державному бюджеті на 2018 рік видатки у вигляді субвенції місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачені, відтак виплати за пільговий проїзд фінансуватимуться за рахунок місцевих бюджетів.