Існує маса забобонів про те, які відтінки дозволяється і немає використовувати при оформленні кухні. Але універсальних відтінків немає, та й бути таких не може, використовувати для оформлення кухні можна все відтінки, але головне правильно підійти до цього питання і не перестаратися з поєднаннями.

Підбирати необхідно не колір, а той ефект який він повинен дати. Вченими доведено психофізичний вплив певних відтінків на організм людини: одні збуджують апетит, інші навпаки. Кухні на замовлення на сайті https://mik-mebel.com/uk/kuhni-na-zamovlennya.html можна знайти в будь-якому кольорі, головне точно знати, як вони впливають психологічно на людину.

Психофізика кольору на кухні

Червоний колір. Якщо ви стежите за своєю фігурою і постійно дотримуєтеся суворої дієти, то цей колір вам використовувати не варто. Червона палітра кухні стимулює апетит. Використовуйте колір як акцентів, і у вас не буде проблем із зайвою вагою.

Жовтий колір. Саме так його використовують в якості базового відтінку. Асоціації з вершковим маслом, соняшником і польовими квітами дійсно викликають апетит. Атмосфера сонячного дня ідеальна для приміщень, в яких збираються друзі і родичі.

Помаранчевий колір. Відтінок мандарина і абрикоса, бренді і папайї, безсумнівно, стимулює апетит. Не захоплюйтеся занадто яскравими стінами і меблями. Всі відтінки оранжевого кольору виглядають ефектно і піднімають настрій.

Зелений колір. Доведено, що в оточенні зеленого кольору краще засвоюється їжа, заспокоюється збуджений розум, знижується артеріальний тиск. Сміливо купуйте зелену кухню, плитку для фартуха або вибирайте цей колір для стін.

Синій колір. Твердження про те, що він пригнічує апетит, відомо всім. Але якби це було дійсно так, люди не прикрашали посуд кобальтовими візерунками, не було б блакитної порцеляни, кераміки. Інша річ - синє світло, який спотворює колір продуктів. Навряд чи вам захочеться що-небудь взяти з полиці холодильника, де все підсвічено в блакитних тонах. Справа в рефлексах! Тому, якщо ви вибираєте сині стіни і фасади кухні, ви повинні пам'ятати про це ефекті «мертвій блідості» їжі. Тоді як блакитна кольорова гамма на кухні цілком доречна. Синій - не завжди похмурий. Це колір ясного неба, колір морської води ... Треба лише правильно вибрати відтінок.

Білий колір. Йому також приписують позитивний вплив на апетит. Однак сліпуче білий колір швидко стомлює, а в нашому далеко не сонячному кліматі виглядає сірим. Ось чому до вибору білої кухні варто підходити обережно - кращі глянцеві фасади шаф, які здатні відображати інші відтінки.

Чорний колір. Вважається, що на кухні він сприяє концентрації уваги і не дозволяє відволікатися на дрібниці під час приготування їжі. Але використовувати його потрібно в міру - важливо не перестаратися.