Привабливим будинок роблять вікна, саме вони пропускають природне світло в будинок і роблять його затишним і привабливим, звичайно, якщо їх правильно прикрасити. Сьогодні виробники пропонують широкий вибір фіранок, але найпопулярнішими вважаються ламбрекени. Купити ажурні ламбрекени можна в будь-якому магазині, але спочатку варто розібратися в їх видах і особливостях, щоб зробити правильний вибір.

Ламбрекени - це спеціальні прикраси для штор, які прикривають верхню їх частина і фіксуються безпосередньо на карнизі.

особливості ламбрекенов

Різновидів ламбрекенов в магазинах велика кількість і кожен покупець обов'язково знайде свій особливий колір і матеріал. Вони ідеально підходять для будь-якого приміщення: житлового та нежитлового. Вони гармонійно поєднуються з будь-яким стилем оформлення, починаючи від класики і закінчуючи хай-теком або рококо. Вони можуть мати різні види обробки: доповнюються стразами, люверсами, воланами, пензлями, намистинками, бахромою і іншими аксесуарами.

Ламбрекен допомагає посилити красу, адже карниз ховається і не псує вигляд від самих штор.

Які бувають ламбрекени?

Все ламбрекени можна розділити на кілька типів: по стилю, за методом кріплення, за особливостями карниза і методу обробки.

Отже, що стосується стилю ламбрекенов:

• Гладкі драпірування для вікон використовувалися в епоху Відродження, на їхню нижньому краю проходила бахрома, а верху була присутня вишивка. Вони були виконані в яскравих барвистих відтінках: бордовому, червоному, золотом і насичене-зеленому.

• А ось в епоху бароко використовувалися яскраві відтінки ламбрекенов з багатим прикрасою.

• Для стилю ампір краще підійдуть штори насиченого вишневого, блакитного, рожевого відтінку, доповнені бахромою і неординарним візерунком.

• Рококо передбачає фіранки зі складками, завитками і картелі. Саме завдяки ним кімната виглядає ошатно.

• Для неокласики підійдуть ламбрекени, виготовлені з органзи, муару, парчі, світлого оксамиту. Часто при їх створенні застосовували аксесуари з дерева.

Кріпити ламбрекен можна на петлі, зав'язки. Відмінно виглядатимуть на них люверси, але не варто забувати і про шторної стрічці. Будь-який тип кріплення підійде для ламбрекенів, кожен може зробити свій вибір.

Ламбрекени також діляться за способом обробки:

• Вони можуть бути в формі краватки.

• Сваг - це провисання тканини, коли утворюється велика кількість складок.

• Жабо привертає увагу до вікна, вказує на його кордоні і створює урочистий вигляд.

• Складки в формі циліндра, у вигляді банта або асиметричні.

Вибір величезний, знайдеться ідеальний варіант для будь-якого покупця, варто тільки уважніше оглянути каталог.