Сучасні шафи - це справжні витвори мистецтва, які, крім основної, виконують безліч додаткових функцій: економія простору, заповнення порожніх ніш і кутів, поділ кімнат, маскування нерівностей в стінах і, звичайно, прикраса інтер'єру. Особливо це стосується самого універсального вмістилища для речей - шафи-купе, установка якого буде доречна буквально всюди. Перед тим як замовити у виробника шафи потрібно розібратися в нюансах вибору.

Вибираємо шафу: з чого почати?

Шафа-купе - це ідеальний варіант для будь-якого приміщення, особливо якщо він виконаний на замовлення. Почнемо з того, що існує кілька основних етапів:

  1. Визначаємося з місцем: в залежності від того, куди Ви хочете поставити шафу, буде змінюватися і його вигляд, і конструкція, і декор, і навіть тип «начинки».

  2. Вибираємо тип конструкції: щоб правильно провести всі необхідні заміри приміщення, необхідно заздалегідь знати, якою буде устрій шафи-купе.

  3. Виконуємо розрахунки: всі подальші рішення будуть, так чи інакше, спиратися на потрібні Вам габарити. Крім того, спочатку точні виміри дозволять уникнути будь-яких невідповідностей і складнощів при монтажі.

  4. Вивчаємо технічні сторони питання: вкрай важливо правильно вибрати матеріали для майбутнього виробу, систему дверей і профіль. Це позбавить Вас від жалю з приводу низької якості і недовговічності вбиральні в подальшому.

  5. Вибираємо внутрішнє наповнення: полки, висувні ящики, взуттєвниці, вішалки, відкидні стільниці або міні-кабінет - нутрощі шафи несуть в собі головну функціональне навантаження, тому при проектуванні їм приділяється так багато часу.

  6. Розробляємо дизайн: це завдання складніше, ніж може здатися, особливо якщо врахувати величезні можливості сучасної меблевої індустрії.

Послідовна вдумлива реалізація всіх шести етапів вибору - це гарантія по-справжньому гідного результату. Щоб знати напевно, як правильно вибрати шафа-купе, розглянемо кожен пункт окремо.

Куди поставити шафу?

Поради про те, як вибрати шафу-купе в передпокій, спальню, дитячу, вітальню або куди-небудь ще суто індивідуальні. Однак існує кілька хитрощів, щоб напевно не помилитися:

  • для передпокоїв найвдалішим рішенням буде дзеркальна шафа з безліччю дрібних відділень, міцними штангами для верхнього одягу і, за бажанням, вбудованої полиці для взуття;

  • задавшись питанням, як вибрати шафу-купе для спальні, зверніть увагу на великогабаритні моделі на всю стіну: максимальна місткість і великий простір для фантазій;

  • вітальня - найкраще місце для оригінальної і яскравої меблів: сюди відмінно вписуються шафи нестандартної конфігурації, стінки і модульні елементи, що становлять єдину композицію;

  • шафа для дитячої повинен бути містким і багатофункціональним: для економії простору можна забезпечити його вбудованим письмовим столом, полицями для книг і висувними ящиками для всяких дрібниць.