Відпочинок у Карпатах останнім часом, стає досить популярним у будь-яку пору, навіть тоді, коли до себе більше кличе море. Так, тепер багато хто вибирає подорож туди, де несамовиті гірські ріки та водоспади, дарують прохолоду, та ще є можливість підлікуватися.

Всім давно із пісень відомо, що серед карпатських гір протікає гарна ріка Прут, і бере свій початок вона в невеликому містечку з дивною назвою Ворохта. І відома ця місцина своїм кришталевим повітрям, та ще й тим, що саме звідсіля починається сходження на найвищу гору Карпат - Говерлу. Здавна цей куточок Карпат вважається кліматичним курортом, що допомагає тим, в кого проблеми з диханням і тим, хто проживає в важких промислових містах.

Ворохта котеджі

Взагалі відпочинок у ворохті буде цікавий ще тим, хто полюбляє спокій, зелений туризм та історичні пам`ятки. Одним із таких, до речі, є кам`яний арковий міст-віадук, що простягнувся над річкою Прут на 200 м, і був збудований ще в 1895 р. за часів Австро-Угорщини.

Має Ворохта санаторій, учбово-спортивні бази, пансіонати і готельні комплекси, та, за лікуванням унікальними водами, наприклад, краще податися в санаторії Сваляви. Бо там, на Закарпатті, можна відчути цілющу силу вод типу “Боржомі”, які ще в 19 ст., експортувалися в Австоро-Угорщину і мали нагороди на виставках у Парижі та Відні.

Дотепер цими відомими водичками “Поляна Квасова” і “Лужанська” лікують проблеми шлунку, цукровий діабет та інші хвороби в санаторіях та пансіонатах Сваляви. Ціни в сучасних найпопулярніших санаторіях досить високі, проте в путівку входить об`ємний комплекс лікування та харчування по типу “шведський стіл”. Якщо ж вибрати проживання в міні-готелях, пансіонатах чи приватних садибах, то обійдеться все набагато дешевше. Порівнюючи лікування в Сваляві із таким же в Ворохті, то в сучасних здравницях ціни майже однаково високі, а в менших приватних в Сваляві дешевше.

Повертаючись до Прикарпаття, варто зазначити, що відпочинок у карпатах ворохта пропонує не лише оздоровчий чи туристичний. Тут також є спортивний курорт із 4-ма трамплінами і під`йомником, де тренуються українські спортсмени з біатлону і стрибків з трампліну. І покататися взимку на лижах доступно, та й популярний Буковель, всього в 20-ти км звідси.

До речі подібний відпочинок можна провести на Прикарпатті, у селі Шешори, що має невеликий гірськолижний комплекс. Воно відоме своєю старовинною Горішньою церквою і Срібними водоспадами - Шешорскькими Гуками. Пропозицій щодо поселення тут є багато, та вибираючи в Шешорах готелі, варто придивитися до приватних садиб і котеджів, в яких і умови гарні, і ціни доступні.

Порівнюючи із цінами на житло в Ворохті, то в Шешорах приватний сектор трохи дешевший, а елітне житло майже в одній ціні.