Газові балончики традиційно вважається суто жіночим засобом самооборони, причому абсолютно необґрунтовано. Взагалі, газові балончики як такі газовими не є, більш правильним було б називати їх аерозольними, але і в цьому випадку далеко не всі моделі балончиків будуть відповідати цій назві. Так що будемо називати газові балончики газовими балончиками, так як ця назва вже закріпилася за цими засобами самооборони і все розуміють, про що йде мова. Купить газовый баллончик для цивільного самозахисту ви зможете в магазині "Shokershop.com.ua"

Аерозольні газові балончики

Всі нині існуючі моделі газових балончиків можна розділити на дві категорії: найбільш поширені аерозольні і більш рідкісні струменеві. Як відомо, застосування газових балончиків обмежена місцем, де відбувається напад. Так, на свіжому повітрі газовий балончик можна відносно безпечно застосовувати для самого себе, а в закритих приміщеннях гарантовано можна надихатися дратівливим речовиною. Крім цього, потрібно так само враховувати напрямок і швидкість вітру під час розпилювання дратівної речовини, щоб не тільки потрапити по нападнику, а й щоб не потрапити на себе. Найефективнішим аерозольним газовим балончиком вважається Терен 4М

Струменеві газові балончики

Саме щоб усунути всі ці недоліки газових балончиків були створені струменеві ГБ, якими можна користуватися і в закритих приміщеннях і при сильному вітрі, навіть зустрічному. Крім цього струменеві газові балончики мають велику дальність дії. Але цей підвид засобів самооборони не позбавлений і недоліків, основним з яких є складність прицілювання струменем дратівної складу. Щоб хоча б частково вирішити цю проблему виробники оснащують свою продукцію подобою лазерних целеуказателей або ж просто ліхтариками. При цьому і перший, і другий варіант особисто я прийнятним не вважаю.Лазерний цілевказівник в такому пристрої є доповненням явно зайвим і навіть шкідливим через те, що його промінь прямий і ніяк не може враховувати швидкість бічного вітру, який може збити струмінь в бік на великій дальності застосування.

З ліхтариками само справа йде ще гірше. Мало того, що він не може показати, куди вдарить струмінь, так ще і його світло може змусити нападника заплющити очі або взагалі відвернуться, що знизить ефективність застосування газового балончика до мінімуму.Незважаючи на це струменеві газові балончики особисто я вважаю найкращим варіантом кошти самооборони в порівнянні з аерозольними, так як струмінь не тільки добре заллє особа нападника, але так само введе його в ступор, в той час як аерозольна хмара менш ефективно через те ж вітру і так далі. Ну і найголовніше в струменевих газових балончиках це те, що їх можна використовувати в під'їздах, в ліфтах і так далі, звичайно слизова і в цьому випадку буде роздратована, але явно не так як при розпилюванні аерозольного балончика.