Ставши мамою і татом маленької дитинки всього якихось півроку тому, батьки, звичайно ж, зробили своїм девізом фразу «все найкраще – дитині». Питання з їжею зважується само собою – тільки грудне молоко. А ось питання вибору правильних розвиваючих іграшок крім одягу та гігієнічних засобів зайняв почесне місце в батьківських турботах (а також турботи дідусів, бабусь та всіх, хто хотів порадувати дитину).

На початковому етапі вивчення пропозицій і рекомендацій були дуже корисні книги та інтернет. Однак чим старше стає дитина, тим більш принциповими стають крім якості та безпеки прикладні вимоги до іграшок, адже мова йде про правильний розвиток дитини. Перш ніж купити розвиваючі іграшки для дітей у Луцьку, варто звернутися за порадою до кваліфікованих психологів та неврологів.

Головне призначення іграшок для малюків – пробуджувати цікавість, даючи їжу першим проявам дослідницької активності дитини. З віком іграшки стають складніше і різноманітніше, але основна їх мета, як і раніше – сприяння правильному розвитку інтелектуальних здібностей і фізичних навичок дитини.

Нормальний розвиток дитини, становлення його внутрішнього світу, розвиток його фантазії немислимо без гри. А яка ж гра без іграшки? Важливу роль в дитячому розвитку відіграє те, якого кольору або форми буде іграшка, який звук вона буде видавати і що буде вміти робити. Адже саме через іграшки діти вивчають властивості, кольори і розміри оточуючих їх предметів. Тому іграшки стають спочатку об'єктами дитячого дослідження, а потім вже предметами, з якими можна грати.

Краще, якщо іграшка для дитини буде виконана з різних матеріалів: тканини декількох видів і кольорів, різних за формою і фактурою пластикових деталей, шурхотить елементів. Такі багатофункціональні іграшки сприяють комплексному і гармонійному розвитку малюка: це не тільки розвиток фізичних навичок (дотику, слуху, зору, дрібної моторики), але і емоційних – іграшки допомагають дитині навчитися виражати свої почуття й розвивати уяву. Тому чим складніше дитяча іграшка у виконанні, тим цікавіше вона буде для малюка.

Іграшки потрібно підбирати виходячи з фізіологічних характеристик розвитку дитини і умінь, а також тих навичок, які необхідно засвоїти дитині відповідно до її віку. Наприклад, місячній дитині може бути корисна одна іграшка і абсолютно марна інша. Слід враховувати, що використовуючи правильну іграшку в певний етап розвитку, ми допомагаємо дитині у формуванні умінь, відповідних певному віку малюка.