Шкільні роки – найдовший і найвпливовіший етап життя кожної людини. Дитина проводить там одинадцять-дванадцять років, зростає поступово, перероджується з маленького хлопчика або дівчинки до дорослої людини вже зі сформованим світоглядом. Від того, як проходить цей етап, фактично залежить все життя цієї дорослої людини, його вміння вчитися й працювати, мислити й аналізувати, вміння здобути правильно обрану професію і не загубитися на крутих повторах життя.

Тому в першому класі дуже важливо, щоб дитина стала відчувати повагу до шкільних процесів, щоб у неї з’явилося відповідальне ставлення до свого навчання. А це можливо при таких умовах:

  • коли батьки правильно готують свою дитину до школу;
  • якщо перший вчитель першокласників буде грамотним и талановитим педагогом з правильним ставленням до класу в цілому й до кожної дитини індивідуально.

Отже, шановні батьки, ставтесь, будь ласка, до процесу підготовки до школи максимально уважно. А ця стаття допоможе вам в тому.

Як підготувати дитину до школи

Підготовка залежатиме від того, який навчальний заклад ви оберете для свого малюка. Він повинен бути зручним у кожному нюансі:

  • сприятливий до дітей побут у школі;
  • доброзичливий педагогічний колектив в цілому;
  • адекватний вчитель початкової школи, про якого серед батьків передаються переважно позитивні відгуки.

Маленька школа в Луцьку – саме той варіант, де створити хорошу атмосферу в усіх цих нюансах досить просто за рахунок доступності кожного учня й вчителя один до одного. В невеличкому класі педагог має можливість приділяти увагу кожному учневі в класі – а це дуже важливо.

Якщо ви обрали вже навчальний заклад, дізнайтеся які там є вимоги до знань першачків. Звичайна програма школи розрахована на те, щоб навчати дітей читати й писати фактично з нуля. Від них вимагається знати хіба що як промовляються букви в алфавіті. Але на практиці буває різний підхід – в деяких школах формують класи з дітей, які вже вміють читати. Іноді й більші знання вимагаються.

Як би там не було – деякі знання й вміння дитині потрібні. І ще – дуже важливі соціальні навички: малюк не повинен, зайшовши в клас, злякатися великої кількості дітей. Тому дуже рекомендується напередодні навчання в першому класі відвідувати дитячий центр розвитку для дошкільнят в Луцьку. Тут дитина отримає необхідну адаптацію до колективу і потрібні для вступу в будь-яку школу знання й навички.

Тут застосовується сучасні методи навчання для дітей, які допоможуть правильно засвоїти букви алфавіту, які мають, як відомо, не тільки візуальну картинку, але ще й назву, і свій звук кожна. Бажано, щоб дитина розуміла різницю між звучанням й візуальним відображенням букви або складу. Застосовані у центрі методи навчання дошкільників допоможуть дітям знайти правильну дорогу до кожного нюансу необхідного багажу знань.