Чашка гарячої ароматної кави – один з найприємніших способів прокинутися вранці. Напій здатний підняти настрій, поліпшити концентрацію і працездатність. Багато хто п'є його протягом дня, щоб зняти стрес.

Особливості вибору кави

Кавомани впевнені – немає людей, які не люблять цей продукт. Однак є ті, хто не вміє його вибирати. Що враховувати при покупці?

Визначаємося з виробником

При покупці кави корисно враховувати бренд. Це найпростіший спосіб купити продукт гарної якості. Фірми, які дорожать своєю репутацією, точно не ризикнуть «філонити». Тому орієнтуйтеся на виробників, про які вам доводилося чути хороші відгуки. Наприклад, на слуху в інтернет-магазині Ambassador. Купити оригінальну продукцію бренду можна в інтернет-магазині Ambassador.

Визначаємося з формою

Кавоманам варто купувати зерновий продукт і молоти його самостійно. Навіть герметична упаковка не здатна повністю зберегти аромат. Він почне поступово втрачатися. Самий насичений смак – відразу після помелу.

Подрібнену або розчинну каву можна купити на випадок, якщо ви будете сильно спізнюватися. Другий варіант часто беруть на роботу або в дорогу, де немає під рукою турки або кофемашинки.

Враховуємо сорт

Не варто довго думати – вибирайте 100% арабіку. Можна довго розмірковувати, що смаки у людей різні, комусь може сподобатися терпкість робусти. Однак насправді смак у робусти занадто простий. Це дешева кава, яку використовують для зниження собівартості. У Коста-Ріці робуста навіть заборонена на законодавчому рівні. Замовити чисту арабіку можна в цьому каталозі.

Де зібрано каву?

Враховуйте країну, з якої здійснюються поставки. Від цього залежить присмак арабіки – на нього впливає грунт, клімат, висота зростання. Африканська кава відрізняється цитрусовим, винним, ягідним ароматами. Індійська арабіка – шоколадна. Кава Латинської Америки солодка. Гватемальський напій відрізняється присмаком спецій і квітів.

Зверніть увагу, що високогірна кава відрізняється вираженою кіслинкою.

Обсмаження

Скандинавська обробка найслабша, тому напій із зерен виходить солодкуватим. Більш виражений гіркий присмак у американської кави. Ефірні масла починають з'являтися при третьому ступені обсмаження (віденському). Кава французького обсмаження вже відрізняється явною терпкістю. Самий насичений і гіркий напій виходить при італійської обробці.

Має значення також ступень помелу. Чим швидше ви подрібните зерна, тим грубішим вийде смак.