Лікування катаракти - міфи та реальність

Детально вивчаючи питання лікування катаракти, слід у першу чергу розібратися, які сучасні методи лікування даного захворювання є найбільш ефективними. Наприклад, чи існують спеціальні краплі або будь-які народні методи.

Лікування катаракти - міфи та реальність?

Чи можливо вилікувати катаракту без операції

Абсолютно кожен офтальмолог знає, що катаракта - це захворювання, при якому відбувається зміна структури кришталика. Даний процес є незворотнім, тому в даний момент вилікувати таке захворювання без хірургічного втручання неможливо. Катаракту не можна вилікувати ніякими краплями або народними методами. Станом на сьогоднішній день, у світі не зафіксовано жодного випадку, в якому катаракта зникала без операції.

За заявою фахівців, єдиним ефектом, яким можуть володіти краплі для лікування даного захворювання, є лише уповільнення прогресування хвороби.

Лікування катаракти краплями

Працівникам медицини відомо, що протягом багатьох років лабораторії всього світу працюють над створенням лікарських препаратів для лікування катаракти у вигляді крапель і таблеток, щорічно вкладаючи в цей процес мільйони доларів. І якби подібні ліки було винайдено, то ними б користувалися всі офтальмологічні клініки світу. Однак до сих пір всі розробки залишаються безрезультатними. Тому єдиним методом боротьби з цим захворюванням є операція.

Що потрібно знати про операції з видалення катаракти

Ще кілька десятків років тому операція з видалення катаракти представляла собою складну процедуру, як для медичного працівника, так і для пацієнта. Однак сьогодні завдяки розвитку науки і техніки дана операція була істотно спрощена.

Тривалість сучасної операції з видалення катаракти становить від 5-ти до 7-ми хвилин, а в більш складних випадках близько 30-ти хвилин. Після цього пацієнт може сміливо вирушати додому.

Важливо відзначити, що зір після подібної операції відновлюється поступово - протягом декількох годин після проведеної процедури. Однак максимальний ефект від видалення катаракти пацієнт відчуває через 24 години. Після завершення операції можуть виникати такі природні реакції як легке відчуття дискомфорту в оці, невелика різь і сльозотеча. Якщо ж пацієнт відчуває сильний біль, то йому слід негайно звернутися до лікаря. Однак, як показує практика, в 99-ти відсотках випадків операції з видалення катаракти проходять без будь-яких ускладнень. У зв'язку з цим не варто боятися подібного хірургічного втручання і затягувати з лікуванням даного захворювання.

Важливо запам'ятати

Лікування катаракти без хірургічного втручання неможливо. Сьогодні не існує жодного народного методу або лікарського препарату, що дозволяє вилікувати захворювання.

Хвороба розвивається в обох очах одночасно, але з різним ступенем інтенсивності. Незважаючи на це, очі оперують по черзі. Тимчасова перерва між операцією на 1-му і 2-му оці повинен становити не менше одного дня.

З більш детальною інформацією про клініку «Зір» можна ознайомитися на офіційному сайті лікувального закладу https://klinicazir.com.ua/uk/likuvannja-katarakti/ .