CRM розшифровується як Customer Relationship Management, дослівний переклад — «управління взаєминами з клієнтами». На ділі — розумна програма-помічник для управління різними бізнес-процесами. Вони пов'язані з комунікаціями всередині компанії, роботою з клієнтами та замовленнями, управлінням персоналом та аналітикою.

Якщо ви сумніваєтеся, чи потрібна вам crm для інтернет магазину, то краще відкинути сумніви в наступних випадках:

-          у вашому штаті більше одного менеджера по продажам;

-          бізнес тільки стартує, але э приціл на активний маркетинг;

-          щодня працюєте з безліччю дзвінків, листів і повідомлень;

-          тримайте курс на довгострокові відносини з клієнтами з багаторазовим продажем товарів і послуг;

-          у вас розвинений бізнес з великою клієнтською базою і накопиченими матеріалами;

-          ви працюєте в сильно конкурентному середовищі і боретеся за увагу кожного нового потенційного покупця;

-          ви плануєте реорганізацію і намагаєтеся йти в ногу з часом.

Система згрупує і зведе процеси роботи в «одне вікно»: пошта, месенджери, телефонні дзвінки, інформація по замовленнях будуть зібрані і структуровані. Вся інформація по клієнту буде доступна відразу в єдиному місці. Зручно працювати.

Види СRM-систем

CRM-системи бувають різні. Універсальні, які при бажанні можна адаптувати під свій бізнес. І спеціальні, розроблені під певну сферу бізнесу або галузь. Почати працювати можна з будь-яким готовим варіантом. У процесі роботи ви зрозумієте, чи потрібні вам зміни і які саме.

Адаптувати і вдосконалити можна будь-які системи, але це зажадає додаткових сил, вкладень і часу. Прийняти рішення про те, наскільки доцільні зміни — справа індивідуальна і залежить від конкретної ситуації і задачі. Якщо ви не можете самостійно визначитися з вибором підходящій системи, то вам варто проконсультуватися з фахівцем відносно вашого вибору.