Будь-який регіон України, що надає послуги, або продає певний вид товарної позиції, звідкись бере цей товар. Наприклад, в Одесі є 7-й км, де купують оптом одяг, і в Луцьку люди прекрасно розуміють, що вони купують на ринку одеські речі. Так само відбувається в ритуальній сфері, особливо - при продажу пам'ятників з граніту. Однак тут є велике АЛЕ: пам'ятник - це не річ, пам'ятник - це пам'ять навіки. Тому не можна так з легкістю ставитися до цього і підходити до вибору монумента безвідповідально.

Центр обробки каменю в Україні

З наведеного вище прикладу ми хотіли донести те, що і в сфері каменеобробки та виготовлення виробів з природного каменю є один район, який на цьому спеціалізується більше всіх. І весь камінь везеться звідти, все різання граніту часто виконується там, а значить і вартість повинна бути нижче. І це дійсно так.

Граніт для пам'ятників (заготовки різних розмірів, деталі пам'ятників) везеться оптом з міста Коростишева, в тому числі і в наше місто Луцьк. Всі майстерні Волинської області, в тій чи іншій мірі, є посередниками в сфері продажу намогильних споруд з каменю.

Чому жителі Луцька замовляють пам'ятник в Коростишеві

Так що ж поганого в цьому? - запитаєте Ви, адже будь-який товар так продається і люди не їдуть за ним за 500 км Бог знає куди, щоб купити там дешевше. Але тут - зовсім дугая ситуація. По-перше, важливість даного виробу (це пам'ять) - він робиться раз і назавжди, і він має бути зроблений якісно. По-друге, ціни пам'ятники в Коростишеві нижче, ніж в інших областях, і Ви зможете заощадити величезну суму, так що витрати на дорогу і Ваш час здадуться дрібницею.

Поговоримо детальніше про перший перевагу - порівняємо якість гранітних пам'ятників в Луцьку і в Коростишеві. Зрозуміло, що з Коростишівського району граніт везеться на Волинь. Везеться він великими оптовими партіями, і це - граніт першого і другого сорту, який може бути сірим, з множинними плямами і включеннями слюди, жилами в структурі граніту та ін.дефектами, які ми вважаємо неприпустимими при виконанні індивідуальних замовлень звичайним людям, які звернулись за послугою по виготовленню пам'ятника. Продукція, яка доставляється оптом, не перевіряється як слід, не проходить ніякого найменшого контролю якості. А вже в Луцьку, за місцем, лучани намагаються всі дефекти приховати і продати пам'ятник дорожче, адже купили ж - а продати потрібно. У Коростишеві до індивідуальних замовлень підходять зовсім інакше. Там граніт береться високої якості - Букинське габро насиченого чорного кольору, без яскраво виражених включень слюди і інших недоліків. Оскільки ціна цього каменю в півтора рази вище, ніж першокласного, то і за ціною можливо виграти не сильно вийде у замовника з Луцька, роблячи замовлення в Коростишеві. АЛЕ - повірте, на якості Ви все-одно виграєте.

Ось Вам приклад - фірма KorGRAN по виготовлення пам'ятників з граніту. Це фірма-виробник, специфіка якої полягає саме в цій справі. Вони займаються індивідуальними замовленнями, а не оптом, тому і якість граніту тут на високому рівні, і якість різьблених і художніх робіт на камені в рази вище! Подивитися вартість пам'ятника можна у них на сайті www.korgran.com в розділі - "Ціни на пам'ятники".