Якщо вікна у вашому будинку взимку запітніли, це може свідчити про досить великі проблеми. Про які та яким чином їх видалити, розповімо  в сьогоднішній статті.

Вікна випаровуються тоді, коли температура їх поверхні вище, ніж так звана температура точки роси. Під цією назвою ховається не що інше, як температура поверхні, на якій починає конденсуватися водяна пара з повітря в даному приміщенні. Компанія Нобілюкс продає вікна металопластикові, які не пітніють.

Температура точки роси тим вище, чим вище вологість повітря. Це логічно, тому що чим ця вологість вище (тобто чим більше водяної пари в повітрі), тим більше хоче вона просто кудись сконденсуватися.

І тому, коли водяна пара конденсується на вікні, це може свідчити про те, що:

  • поверхня вікон має низьку температуру,
  • вологість повітря висока.

Іноді зустрічаються вікна, які запітніли  тільки в нижній частині вікна. Це відбувається тоді, коли температура на вікні низька, тільки в нижній частині. А це якраз цілком нормально. Тому що газ, який знаходиться між двома склопакетами, має найнижчу температуру саме в нижній частині цього простору.

Якщо вікна пітніють тільки під час, наприклад, приготування їжі на кухні, то все в порядку. У цьому процесі утворюється багато вологи, і, перш ніж вентиляція видаляє її, то трохи часу має пройти.