Існує п'ять основних типів витяжок: острівні, камінні, похилі, підвісні і вбудовані. У кожного з типів є свої особливості використання і монтажу.

Недорогі витяжки для кухні в широкому асортименті представлені в інтернет-магазині NORTBERG!

Острівні витяжки кріпляться до стелі. Найчастіше їх встановлюють в кухнях-вітальнях, коли плита розташовується в центрі приміщення. Такі витяжки не тільки відводять повітря від плити, але можуть давати додаткове освітлення.

Витяжки острівного типу досить потужні, тому можуть сильно шуміти. Острівні витяжки працюють за принципом рециркуляції повітря, оскільки вони не прив'язані до вентиляції. Щоб повітря очищався краще, в витяжки встановлюють не тільки жировий фільтр, але і вугільний. Останній відповідає за більш тонке очищення.

Камінні витяжки за формою нагадують купол. До камінних відносяться також Т-образні і похилі витяжки. Всі їх встановлюють до стіни.

Переваги купольної і Т-подібної конструкцій — широка робоча зона, яка охоплює всю поверхню варильної плити. Варто врахувати: чим охоплення більше, тим забір повітря ефективніше, тому такі витяжки відмінно справляються зі своїм завданням.

Об'ємний корпус приховує в собі потужні турбіни, в деяких моделях їх відразу дві.

Похилі моделі - різновид камінних. Відрізняються від них тільки конструкцією: корпус знаходиться під невеликим нахилом, тому високим людям особливо зручно — не доводиться битися головою. Єдиний недолік: передні конфорки плити знаходяться не під витяжкою, і при інтенсивному кипінні пар може йти повз неї. При готуванні рекомендую відкривати декоративну панель, щоб площа всмоктування була більше.

Підвісні витяжки найпростіші. Їх встановлюють на стіну або прямо під кухонним шафкою. Працює така витяжка за принципом рециркуляції: всмоктує повітря, очищає і повертає на кухню. Підвісні витяжки зазвичай не дуже потужні, тому підійдуть тільки для не дуже великої кухні.