Серед величезного розмаїття кліматичного обладнання можна виділити агрегати побутового та напівпромислового призначення. Перші є більш простими й доступними за ціною, вони ідеально підходять для обслуговування квартир і котеджів. Другі ж використовуються для офісів, адміністративних і промислових приміщень. Кожний окремий пристрій має ряд особливостей і унікальну функціональність.

Системи кондиціювання

Системи кондиціювання - це складні комплекси, призначені для створення комфортного мікроклімату в приміщенні. Еволюція моделей відбувається зі стрімкими темпами і якщо раніше ми були раді звичайному віконному агрегату, то зараз вибираємо пристрої з максимальним набором опцій. Такими є кондиціонери мульти спліт - агрегати для багатокімнатних приміщень побутового та офісного типу. Кількість обслуговуваних кімнат може досягати восьми, при цьому в конструкцію входить лише один зовнішній блок. Як виглядає кондиціонер мульти спліт система, ви дізнаєтеся на сайті компанії "Рівне кондиціонер". Також в асортименті представлені такі агрегати, як зволожувачі та осушувачі повітря, теплові котли та провітрювачі.

За функціональністю мульти спліт система на 2 і більше кімнат нічим відрізняється від класичної системи. Базовими опціями є: охолодження, нагрів і вентилювання. Більшість сучасних моделей обладнані підігрівом компресора та піддону, завдяки чому є придатними для експлуатації при мінусовій температурі на вулиці. Найпродуктивніші агрегати працюють навіть в мороз, коли за бортом -30°С.

Ціни кондиціонерів

Будь-яке обладнання ділиться на кілька класів у залежності від функціональності, продуктивності, бренду, країни виробництва та технічних характеристик. Але це зовсім не означає, що кондиціонер, ціна якого буде нижче інших, є малопотужним і менш довговічним. Однак за деякі характеристики пристрою доведеться заплатити. Такими є:

  • тип системи фільтрації;
  • тип компресора;
  • система обігріву компресора;
  • наявність датчиків для відстеження людей в приміщенні.

Ці опції істотно спрощують експлуатацію агрегатів і знижують рівень електроспоживання. Наприклад, ціна кондиціонера LG з компресором інверторного типу вище на 1000-1500 грн в порівнянні з моделями "стоп-старт", а його енергоефективність вище на 40-50%.

Також вартість систем залежить від складності їх конструкції і якості збірки. Найбільш доступними вважаються моделі настінного типу, дорогими - колонні та касетні. Монтаж кондиціонера колонного типу потребує капіталовкладень, адже для його здійснення потрібен повноцінний проект з детальними розрахунками. В середньому ціна кондиціонера Cooper & Hunter може варіюватися від 7000 до 30000 грн.

Системи вентиляції

Системи опалення, вентиляції та кондиціювання забезпечують комплексне кліматичне обслуговування приміщень. Неможливо придбати один прилад, який зміг би впоратися відразу з усіма завданнями. Спліт системи здатні нагріти або охолодити повітря, зволожувачі та осушувачі повітря - відрегулювати рівень вологості. Але без хорошого вентилювання не обходиться жодне приміщення, особливо якщо в ньому постійно живуть люди. Якісна вентиляція в Рівному - це профіль компанії "Рівне кондиціонер". Тільки компетентні майстри здатні грамотно спроектувати та встановити пристрої коректно.

Існує кілька типів систем: припливна, витяжна та припливно-витяжна. У конструкцію комплексів можуть входити вентилятори, рекуператори та фільтри глибокого очищення. Для повноцінної вентиляції в приватному будинку підійде багатофункціональна припливно-витяжная система. Її ключовою особливістю є висока ефективність. За рахунок багатоступінчастої системи фільтрації забезпечується високий ступінь очищення вхідного потоку повітря. Кожен елемент продуманий до дрібниць, завдяки чому спрощується процес обслуговування.