Металоконструкції користуються великим попитом серед компаній, які будують швидкомонтовані будівлі. Це пояснюється характеристиками цього матеріалу - міцність, довговічність, легкий монтаж та низькі затрати як на матеріал, так і на його транспортування і будівництво. Каркас виготовлений з металоконструкцій являє собою рами, закріплені на фундаменті, які можуть бути в формі ферми або колони. Умовно монтаж металоконструкцій можна поділити на такі етапи:

  • Виготовлення металоконструкцій в заводських умовах.
  • Підготовка фундаменту.
  • Монтаж металоконструкцій.
  • Обшивка металевого каркасу сендвіч-панелями.

Технологія монтажу металоконструкцій

Монтаж металоконструкцій може проводитись трьома методами:

  • нарощуванням;
  • поворотом;
  • підрощуванням;

Метод нарощування в проектному положенні - найпоширеніший метод, це установка елементів чи крупних блоків в проектне положення. За допомогою грузопідйомного механізму елемент переміщують до місця установки, приводять в потрібне положення і встановлюють. При нарощуванні збірка будівля здійснюється на все вищій висоті. Щоб умови роботи були безпечними, для зварників і монтажників встановлюють підмостки і площадки.

Методом повороту монтуються високі будівлі, такі як антени, вежі і тд. Головна вимога - можливість зібрати конструкцію в горизонтальному положенні і тоді підняти її.

Останній метод - підрощування, також використовується для високих споруд, але які неможливо зібрати в горизонтальному положенні. Тоді піднімають найвищу секцію і скріплюють її з середньою. Далі вже скріплений елемент об'єднують з нижнім.

Швидкомонтовані будівлі будуються лише методом нарощування в проектному положенні. Спочатку готується фундамент, він може бути стрічковий, плитний або стовпчастий залежно від геологічних умов. Каркас фіксується поперечними і поздовжніми зв'язками. Зазвичай колони закріплюються анкерними болтами на фундамент. При монтажі деталей каркасу використовують металовироби: болти класу міцності 5.8, шайби, гайки, пружинні гайки. Слід зауважити, що деталі металевого каркасу не зварюються між собою. Це дозволяє при потребі розібрати споруду і транспортувати її в інше місце.

Перш ніж розпочинати будівництво, варто звернути увагу чи виготовленням металоконструкцій було зроблено за всіма стандартами. Потрібно перевірити встановлення закладних деталей, анкерних болтів в розположені по осях та висоті. Варто бути прискіпливими, адже в підсумку ви можете не отримати бажаного результату і від цього залежатиме термін експлуатації будівлі. Таку роботу варто довіряти професіоналам, дипломованим спеціалістам, які мають необхідні допуски та дотримуються будівельних норм, щоб уникнути небажаних ризиків.

Джерело: https://bwp.com.ua