Експерти Oxford Economics озвучили власні очікування щодо середньорічного курсу на рівні 28,4 гривні за один долар в поточному році. В їхньому звіті також сказано, що в перші місяці 2021 року може спостерігатись суттєвий ріст інфляції. Це пов’язано з тим, що попит відновлюється швидше, аніж виробничі потужності. Окрім того, підприємства зіштовхуються з додатковими витратами внаслідок обіцяного збільшення мінімальної заробітної платні.

Різні погляди на ймовірний валютний курс

Водночас спеціалісти МВФ прогнозують, що українська гривня в поточному році буде знаходитись на рівні 28,12 гривні за долар. Раніше представники фонду були переконані, що курс долара до гривні буде значно вищим – 28,9. Наприкінці осені вони переглянули його, сподіваючись, що українська економіка зможе вийти зі стагнації.

Консультанти Міністерства економіки висловили консолідовану думку, що українська гривня коштуватиме до 28,6 гривень першу половину року. Заради справедливості треба додати, що думки експертів розійшлися. Вони озвучили середній курс в межах від 27 до 30 гривень за долар.

Ближче до кінця 2021 року потрібно очікувати курсу приблизно 29,2 гривні. Тут спеціалісти теж дали різні передбачення. Одні вважають, що гривня закінчить рік на цифрі 27, а інші вказують на позначку 31 гривня за кожен долар.

Головні ризики на рік

Експерти розповіли щодо основних ризиків, з якими економіка зіштовхнеться у 2021 році. Головні зовнішні ризики:

  • Ймовірність виникнення нових спалахів епідемії COVID-19 в різних країнах світу.
  • Недостатнє зовнішнє фінансування.
  • Вихід іноземців з урядових облігацій.
  • Ескалація військового конфлікту на сході України.

Щодо внутрішніх загроз, то найбільш небезпечні з них:

  • Стрімке збільшення дефіциту бюджету.
  • Значний рівень корупції.
  • Девальвація.
  • Ріст безробіття й інфляції.

Кожен і перерахованих чинників може вплинути на міцність нашої валюти.

Який курс гривні заклали в бюджеті

Верховна Рада прийняла головний кошторис країни, в якому курс гривні обрано на рівні 29,1 за долар. Зверніть увагу, що поміж всіх опублікованих прогнозів це є найбільш песимістичним. Чому ж уряд не довіряє державній валюті? Адже і у першому варіанті бюджету 2020 курс заклали 27 за долар, хоча до початку пандемії курс тримався близько 24. Після оновлення в бюджеті 2020 середньорічний курс встановили 29,5, хоча гривня жодного дня так і не впала нижче 29 за долар.