Ефективність осушення залежить від багатьох факторів, включаючи площу приміщення, його температуру та початкову вологість. Однак правильний вибір та використання осушувача також має велике значення. Який осушувач повітря купити Тернопіль для холодних приміщень, а який для теплих? Як працюють осушувачі повітря різних типів, і що слід пам’ятати при їх використанні? 

Найважливіші параметри осушувачів: ефективність та витрата повітря

Ключовим параметром будь-якого осушувача є ефективність, тобто скільки вологи навколишнього середовища пристрій здатний вловлювати за певний час. Найчастіше її вимірюють в літрах на день. Професійні та промислові осушувачі характеризуються ефективністю до декількох сотень літрів на день.

Однак варто пам'ятати, що виробники вказують максимальні значення в першу чергу. Температура та вологість навколишнього середовища можуть впливати на експлуатаційні характеристики, що особливо помітно у випадку конденсаційних осушувачів. Тому при виборі слід враховувати ефективність пристрою в умовах, в яких він буде працювати.

Другим важливим критерієм є витрата повітря, що вимірюється в кубічних метрах на годину. Високий потік повітря рекомендується в приміщеннях з великою площею або зі складним розташуванням, оскільки це полегшує сушку всіх кутів.

Розрахувавши об’єм приміщення та знаючи параметри осушувача, ви можете приблизно оцінити, скільки разів за годину він осушить повітря. Наприклад, витрата 200 м³ / год - це приблизно дві зміни на годину для погано заповнених приміщень розміром 5 х 5 х 4 метри (5 х 5 х 4 = 100 м³).

Який тип осушувача слід вибрати залежно від кімнатної температури?

Вибір одного з двох основних типів промислових та професійних осушувачів багато в чому залежить від температури та вологості середовища, в якому він буде працювати. Найпопулярнішим рішенням є конденсаційний осушувач, який характеризується:

  • хорошим співвідношенням ціни та якості;

  • низькою чутливістю до забруднення повітря.

Ці машини мають дуже високу ефективність, але у вужчому діапазоні вологості та температури. Вони досягають найвищої ефективності та найнижчих експлуатаційних витрат при дуже високій вологості (понад 80%) та температурі (приблизно 30°C). 

Який осушувач повітря найкращий для приміщень з низькою температурою та вологістю? Адсорбційний пристрій забезпечує стабільну роботу в дуже широкому діапазоні умов. Це буде кращий вибір для приміщень з температурою нижче 10-15°C і вологістю менше 40-50%. Осушувач буде працювати навіть у підвалі з температурою 1°C. Однак адсорбційні моделі споживають більше електроенергії, ніж конденсаційні, і вони набагато чутливіші до забруднення. Тому вони не підходять для запилених приміщень.

Як ефективно використовувати осушувачі?

Осушувачі повітря найкраще працюватимуть у закритих приміщеннях. Конденсаційні осушувачі найкраще працюють, якщо вони розміщені близько до центру кімнати. 

У разі промислових адсорбційних осушувачів вологе повітря повинно виводитися за межі приміщення за допомогою каналів, що повинні бути виготовлені з нержавіючої сталі.