У регіонах нашої країни з тривалою активністю сонця у вигляді одного з джерел опалення, зарекомендував себе сонячний колектор (або сонячна батарея). Він становить конкуренцію іншим видам палива для обігріву об'єктів та створення систем гарячого водопостачання. На нашому сайті ви можете дізнатися все про сонячні колектори.

Комплектуючі для сонячного колектору

Пристрій складається з панелей, які вловлюють сонячну енергію, нагріваються та передають тепло в трубки, нагріваючи в них теплоносій. Далі, в залежності від типу змонтованої системи, відбувається передача тепла:

  • на опалення,
  • на гаряче водопостачання,
  • комбіновано.

Найбільшого поширення дана система отримала для нагріву побутової води в заміському будинку. Для цього необхідно таке обладнання:

  • Система колекторів на даху.
  • Труби, по яких циркулює теплоносій.
  • Розширювальний бак та циркуляційний насос, що витримують нагрівання теплоносія до 300оС.
  • Бойлер непрямого нагріву.

Фахівці нашої компанії проконсультують вас по всіх питаннях в експлуатації та ефективності роботи подібної системи. Так само наша компанія надає послуги з монтажу та запуску обладнання.

Принцип роботи сонячних колекторів

Сонячний колектор для опалення відноситься до альтернативних джерел енергії. Такі системи безпосередньо передають тепло сонця в приміщення, дозволяючи економити на обігріву будинку. За конструктивними особливостями розрізняють 2 типи:

  • пасивні працюють на природній циркуляції теплоносія;
  • активні мають в контурі насос, що забезпечує примусову циркуляцію.

Другий варіант відрізняється універсальністю і здатний працювати навіть в сильні холоди. Потужність обладнання залежить від рівня інсоляції в даній місцевості, а також загальної площі установок.

Принцип нагріву води за допомогою сонячних панелей

Можливість заощадити на гарячій воді за допомогою сонячних панелей цікавить багатьох власників приватного житла. Дійсно, ці нескладні та недорогі пристрої дозволяють забезпечити будь-яке домоволодіння гарячим водопостачанням без витрат газу, електрики та інших енергоносіїв.

Як працюють сонячні панелі?

В принципі, з цим питанням все зрозуміло - сонячні панелі працюють на енергії сонця. Тому їх ефективність залежить від рівня інсоляції в конкретній місцевості - чим північніше ви живете і чим більше похмурих днів, тим менше теплової енергії отримує обладнання. Крім того, важливий і правильний монтаж: чим ближче буде кут падіння сонячних променів на поверхню панелі до 90о, тим краще обладнання буде гріти воду.