Плануючи капітальний або косметичний ремонт, рано чи пізно доведеться зіткнутися з вибором шпалер. Це відповідальне рішення, оскільки вони будуть супроводжувати вас протягом мінімум п'яти років. Багато хто віддає перевагу класичним вініловим варіантам, тоді як інші, навпаки, хочуть зробити щось більш сучасне, тому вибирають рідкі шпалери. Обидва варіанти мають свої переваги, особливості та недоліки. Вивчивши ці аспекти, ви зможете прийняти правильне рішення і залишитеся задоволені результатом.

Вінілові шпалери: що потрібно знати

Полотно складається з двох шарів. Перший шар - це основа, яка відповідає за те, щоб воно трималося на стіні. Оптимальним матеріалом основи є тканий, який легко клеїти, він також відмінно тримає форму і більш довговічний, ніж паперовий варіант. Другий шар - це ПВХ-плівка. Саме вона відповідає за естетичний вигляд покриття, визначає характеристики і дизайн виробу. Такі шпалери мають ряд переваг:

  1. Практичність і надійність. Їм не страшна вода та волога, тому часто такі шпалери клеять в ванних кімнатах і туалетах. Покриття можна протирати вологою ганчіркою з миючими засобами. Середній термін експлуатації становить 10-15 років.
  2. Пожежна безпека. Такі шпалери не горять, не бояться механічних впливів, не вигоряють навіть при тривалому впливі прямих сонячних променів.
  3. Естетичність. Здатні імітувати будь-яку текстуру, включаючи природні матеріали, тому можна підібрати відмінний варіант для кожного конкретного інтер'єру.

З недоліків слід зазначити синтетичне походження. Матеріал не пропускає повітря, тому може виділяти формальдегіди та інші токсичні речовини. Шпалери з вінілу відмінно підійдуть для кухні, коридору, туалету, але фахівці не рекомендують клеїти їх в спальнях, дитячих кімнатах і залах.

Рідкі шпалери: особливості та переваги

Мокрі шпалери - це сучасний матеріал, який надає приміщенню привабливий вигляд, відрізняється надійністю та довговічністю. Він здатний витримувати температурні коливання від -25 до +80 градусів Цельсія без втрати зовнішнього вигляду та експлуатаційних властивостей.

Ви можете використовувати такі шпалери в житлових або комерційних приміщеннях незалежно від інтенсивності опалення в них. Вони відмінно підійдуть для балконів, лоджій, приватних будинків і заміських котеджів. Головна умова - наносити покриття при температурі не менше +10 градусів Цельсія. Основні переваги мокрих шпалер:

  1. Надійність і довговічність. Середній термін служби складає 15-20 років без втрати експлуатаційних характеристик. Матеріал витримує різні впливи, але його слід берегти від вологи. При нанесенні на стіни у вологих кімнатах рекомендується покривати шаром акрилу, щоб забезпечити додатковий захист.
  2. Пожежна безпека. Шпалери не горять і відносяться до класу В2. Витримують вплив прямих сонячних променів і високих температур.
  3. Екологічність. Навіть при нагріванні мокрі шпалери не виділяють в атмосферу шкідливих речовин. Вони абсолютно безпечні для людини і тварин, тому підійдуть для установки в спальнях, дитячих та інших житлових кімнатах.
  4. Теплоізоляція. Пориста й волокниста структура шпалер забезпечує високі теплоізоляційні показники. Завдяки цьому підвищується рівень тепла та затишку в приміщенні. Стіна, покрита таким матеріалом, буде залишатися теплою навіть в холодну пору року.

Таким чином, рідкі шпалери - це корисне та практичне рішення для нанесення в будь-яких кімнатах, за винятком тих, де спостерігається підвищений рівень вологості.