Шини та питання погодних умов

Що стосується підбору шин до конкретних погодних умов, то всі водії мають в основному три варіанти на вибір. Звичайно, можна купити шини на будь-який автомобіль зимові, літні та всесезонні, які стають дедалі популярнішими серед споживачів. Основні відмінності між цими рішеннями обумовлені використанням гумових сумішей зі специфічною твердістю та конструкцією форми протектора, яка є найбільш відповідальною за ефективне зчеплення.

Від чого залежить якість шин?

Щоб шина вважалася якісною, вона повинна відповідати ряду надзвичайно важливих критеріїв. Кожен водій повинен підібрати шину до конкретної моделі автомобіля. Шини повинні ідеально справлятися зі спорядженою вагою автомобіля та забезпечувати зчеплення з дорогою на певній максимальній швидкості. Не можна забувати про питання, пов'язані з комфортом подорожей. Варто звернути увагу на індекс, що інформує вас про шум, який створює шина. Чим він менший, тим більше шансів, що ви зможете насолоджуватися повною тишею в салоні.

Літні шини

Більшість водіїв припускають, що заміна шин навесні, тобто на літні, повинна відбуватися, коли середньодобова температура вище 7 градусів Цельсія. Теоретично це звучить правильно, але на практиці ви можете зіткнутися з проблемами у вигляді нестабільної погоди. Рекомендується почекати, поки не пройде більше кількох днів із температурою, яка сягає вище 7 градусів Цельсія.

Зимові шини

Що стосується заміни шин на зимові, то правила визначення ідеального часу для зміни не сильно змінюються. Так само, коли середня температура на вулиці нижче 7 градусів Цельсія, настав час звернутися до перевіреного сервісу та замінити шини на зимові. Також слід пам’ятати, що цього сезону краще не чекати занадто довго через зміну динаміки реакції на погодні умови. Показником моменту заміни шин є межа 7 градусів, адже нижче цієї температури гумова суміш літніх шин починає швидко твердіти, що в свою чергу призводить до втрати шинами своїх властивостей.

Відмінності між літніми та зимовими шинами

Основною відмінністю зимових та літніх шин є склад гуми, з якої вони виготовлені. Гума, що використовується у виробництві літніх шин, пристосована для роботи при температурі вище 7 градусів Цельсія. Коли температура опускається нижче цього порогу, літні шини тверднуть та втрачають свої властивості. Для зимових шин все навпаки, вони перегріваються при більш високих температурах, що сприяє їх швидшому зносу.