Можливо, найбільш використовуваним видом канцелярських товарів є папір різного призначення. Цей предмет в тому чи іншому вигляді супроводжує людину протягом її життя. До появи паперу в сучасному його розумінні, в давнину використовували папірус, пергамент, шовк, або бамбук. Кожен з цих матеріалів мав свої недоліки. Наприклад велика вартість або вага. Вважається, що перший папір навчились робити китайці у 105 році нашої ери.

Сфери використання паперу

Папір має свої відмінні властивості: легкість, натуральність матеріалу, гнучкість, горючість, здатність швидко поглинати вологу. Тому і використання паперу тісно пов’язане безпосередньо з властивостями матеріалу. Для чого використовують папір:

  • Написання, друк та малювання.
  • Використання в якості матеріалу для оформлення фасадів та внутрішніх робіт.
  • Виготовлення пакувальних матеріалів.
  • Виготовлення фільтрів.
  • Виготовлення грошей.
  • Виготовлення абразивних матеріалів, наприклад наждачного паперу.

Також завдяки своїм здатностям папір часто використовують для розпалювання вогню.

Стосовно застосування в поліграфії, існують декілька різновидів паперу: офсетний, крейдований, дизайнерський, крафтовий. Для письма, друку та малювання папір відбілюють. Таким чином, на білому папері зроблені малюнки чи надписи яскраві та контрастні, їх добре видно і просто наносити. Також на білому поліграфічному папері друкують різні періодичні видання та книги. Поліграфічний папір може бути різним за вмістом целюлози. За цим показником папір для поліграфії ділять на три класи, де перший є найбільш щільним, використовується, наприклад, для книжок. А третій – найбільш тонкий, наприклад, може бути використаний для друку газет, де довговічність та велика щільність матеріалу не потрібна.

Офсетний папір використовують для принтерів, крейдований папір має додатковий шар з каоліну, що запобігає розтіканню фарб, дизайнерський папір використовують, наприклад, для виготовлення привітальних листівок, крафтовий папір коричневого кольору можуть використовувати, наприклад, ресторани в якості паперу для меню.

Будь-який різновид у вигляді паперу для принтера, зошитів, щоденників, кольорового паперу, паперу для записів, або будь-які інші канцтовари вигідно купувати в спеціалізованих магазинах. Це стосується як роздрібного покупця, так і оптового. Адже дуже зручно купувати всі необхідні матеріали в одному місці, при цьому економлячи свій час та кошти.