Основна причина, з якою туристи зазвичай вирушають на відпочинок до Єгипту, – це, звісно, чисті безпечні пляжі та мальовниче блакитне море. На другому місці з переліку причин – величні піраміди, які, здається, сягають майже до неба.

Що робити тим, хто не хоче всю відпустку провалятися на пляжі, але й не зацікавлений у відвідуванні гробниць фараонів? Ми зібрали для вас ще кілька популярних туристичних місць, які дозволять краще познайомитися з культурою та історією Єгипту, осягнути атмосферу країни та урізноманітнити відпочинок.

Храм Карнака

Вважається одним із найбільших споруд давнього Єгипту. Храм непогано зберігся і до сьогодення – наразі це цілий комплекс, до якого входить більше 30 різних храмів та залів.

Тому насправді споруда більше нагадує, не храм, а ціле місто, і гуляти нею можна годинами.

Комплекс складається з трьох основних частин:

  • центральна, присвячена богові Амон-Ра;
  • південна з храмом, присвяченим цариці Мут;
  • північна, що зараз складається з руїн храму, колись присвяченого синові Амон-Ра та Мут.

Долина фараонів

Якщо ви вибираєте гарячі тури в Єгипет з Харкова на сайті https://poehalisnami.kharkov.ua/ref/egypt/ і плануєте включити до відпочинку цікаві та пізнавальні екскурсії, неодмінно відвідайте Долину фараонів. Адже саме тут зберігаються місця захоронення давньоєгипетських правителів. Найдавніше місце захоронення з'явилось тут ще близько XV століття до н.е.

Багато єгипетських правителів, що заховані в цій долині, поховані разом зі своїми дітьми, дружинами та слугами. Їхні гробниці прикрашені цікавими складними фресками та малюнками.

Гора Сінай

По-іншому цю визначну природну пам'ятку що називають гора Мойсея. Вона має давню легенду і пов'язана з біблійним персонажем. Зазначено, що саме тут Мойсей отримав від Бога 10 заповідей, які мав передати народові.

Ця гора сьогодні – популярний напрямок для паломників трьох релігій: християн, мусульман та іудеїв. До речі, на її вершині знаходиться 3 храми для кожної з цих трьох релігій. Втім, щоб дійте до вершини гори, варто постаратися, адже її висота складає 2285 м.

Монастир Святої Катерини

Якщо що ви вже опинилися біля гори Синай, не обов'язково підійматися на її вершину – у її підніжжя також розташована цікава пам'ятка. Наприклад, ось ця – монастир Святої Катерини який був побудований більше 1500 років тому.

Головною цінністю пам'ятки є те, що вона за весь час свого існування не піддавалася руйнуванню і зберіглася в тому ж вигляді, в якому і була зведена.

Окрасою монастиря вважається великий храм – Базиліка Преображення. Тут також є кілька каплиць, мальовничий сад і величезна бібліотека зі старовинними рукописами та давніми книгами.

Кольоровий каньйон

Завершує наш перелік пам'яток одне з найбільш мальовничих місць Єгипту, створених самою природою, – Кольоровий каньйон. Знаходиться він неподалік від курортного містечка Нувейба. Тут не можна не відчути всю могутність та силу стихії. Адже на те, щоб каньйон виглядав так, як виглядає сьогодні, пішло кілька мільйонів років.

Утворенню пам'ятки передував сильний землетрус що розподілив скелю на кілька частин і проробив у ній глибоку тріщину. Після омивання дощами тріщина з роками ставала більш рельєфною а її лінії – плавними.

Сама скеля складається з кольорового піщаника, за рахунок чого й отримала такі красиві барви. До речі, Кольоровий каньйон – одна з небагатьох пам'яток, куди можна подорожувати навіть влітку. Адже на його дні завжди зберігається прохолодна свіжа погода.

Якщо ви вже були в Єгипті, відвідували піраміди і тепер хочете побачити щось нове, сподіваємось ми допомогли вам скласти ще досі незвідані маршрути. Повірте, країна фараонів варта того, аби приїжджати в неї не один раз. Не дарма кращі турфірми пропонують вигідні путівки на відпочинок у Єгипет протягом всього року.

Не варто вважати що Єгипет – це тільки пляжі, море та давні піраміди. Насправді це країна з унікальною історією та мальовничою природою. Тому якщо ви втомилися від пляжного відпочинку, замовляйте екскурсію у місцевих гідів та приготуйтеся відчути особливий східний колорит, який подарує багато приємних вражень.