Класичним наповнювачем вважається пух та пір’я. Всупереч тому, що з’явились інші матеріали, натуральні залишаються популярними. Головна їхня відмінність – надзвичайна м’якість, цього ефекту не дає жоден інший матеріал. Саме за це їх і люблять.

Співвідношення пуху та пір’я

На характеристики виробу впливає співвідношення в складі пір’я та пуху. За цим показником вони діляться на категорії. Найякіснішими вважаються моделі, у котрих пера не більше ніж 10%. Така невелика кількість забезпечує пружність та допомагає подушкам тримати форму. Вони надзвичайно м’які та ніжні. Вироби зі співвідношенням 70/30, де 30% перо, належать до вищої категорії. Вони в міру м’які, пружні, нежорсткі й непласкі. Класичним вважається склад 50/50 – це перша категорія. Коли в подушці 90% пера та 10% пуху, вона підходить для тих, кому подобається спати на жорсткому.

Придбати якісні пір’яні подушки можна тут: https://penelopebedroom.com.ua/podushki/napolnitel/puh-pero/, де знайдете варіанти з різним складом для задоволення ваших потреб.

Переваги та недоліки використання

Такий наповнювач натуральний, отже, він має безліч переваг:

  • чудова вентиляція. Така сировина надзвичайно зручна у використанні;
  • гігроскопічність. Наповнювач поглинає вологу, яка виділяється під час сну з голови;
  • зносостійкість та довговічність. Це можливе за умови правильної експлуатації та регулярного чищення;
  • м’якість та легкість. На таких подушках приємно спати;
  • еластичність і пружність. Це забезпечує поєднання пуху з пером. У процесі експлуатації наповнювач не деформується.

На відміну від штучних набивок у натуральних практично безмежний строк використання. Головна вимога – правильно та регулярно доглядати за таким виробом.

Що стосується недоліків, то вони також присутні, однак головний із них зумовлений неправильною експлуатацією. Наприклад, якщо регулярно не чистити подушку, то в ній можуть завестися пилові кліщі. У результаті розвивається алергічна реакція. Також варто зазначити необхідність спеціального догляду.

Як обрати пухову подушку

Обираючи таку продукцію, треба звернути увагу на те, який саме пух використаний. Є наступні варіанти:

  • гагачий. Він вважається кращим матеріалом, однак вартість такого виробу висока, до того ж він є далеко не в кожному магазині;
  • гусячий. Більш доступний варіант, якщо поглянути на асортимент магазинів. Вартість виробу залежить від процентного співвідношення пуху та пера, тому різниця в ціні та експлуатаційних характеристиках може бути досить значною;
  • качиний. Бюджетний варіант. Відрізняється меншою еластичністю, низькою гігроскопічністю та невисокою здатністю вбирати вологу.

Важливий момент – процентне співвідношення пуху та пера. Чим більше першого компоненту, тим м’якішим буде виріб, незалежно від його товщини.

Звертайте увагу на розмір та висоту подушки. Для тих, хто спить на боку, варто обирати модель товщиною близько 10–14 см; якщо надаєте перевагу позиції на животі, то оптимальний варіант – 7–10 см. Розміри переважно стандартні – 50х70, 50х50 та 70х70 см.

Правила догляду за пуховими подушками

Щоб текстильний виріб прослужив якомога довше, варто дотримуватися правил догляду за ним:

  • для чищення в домашніх умовах треба використовувати спеціальний рідкий порошок;
  • вибирайте делікатний режим прання при температурі до 40 ⁰С (без віджимання);
  • у пральну машину помістіть спеціальні м’ячі для прання, також підійдуть звичайні, тенісні. Це допоможе розбити пухові комки;
  • сушіть на горизонтальній поверхні, регулярно перевертаючи.

Хоча є безліч рекомендацій щодо прання власними руками в домашніх умовах, найкращий результат буде, якщо звернутися в хімчистку. Такий догляд пуховим подушкам потрібен 2-3 рази на рік.