Різні шкірні новоутворення зустрічаються дуже часто. У структурі первинних звернень до поліклінічних лікарів-дерматологів вони становлять 20 - 25% від усіх дерматологічних захворювань.

Тут ви дізнаєтесь все про хірургічне видалення доброякісних новоутворень у клініці Genesis у Львові!

Лікарі-дерматологи і дермато-косметологи займаються видаленням різних видів доброякісних шкірних новоутворень: папілом, родимок, шкірного рогу, кератом, гострих кондилом, контагіозного молюска. Видалення злоякісних пухлин шкіри (меланома, плоскоклітинний рак шкіри, базаліома) - прерогатива тільки лікарів-онкологів, з обов'язковим гістологічним дослідженням.

Шкірні новоутворення (неопластичні освіти, пухлини) являють собою обмежене кількісне розростання або збільшення в розмірах якісно змінених патологічних клітин, що входять в шкірні структури.

Класифікація новоутворень

У більшості випадків неопластичні новоутврпення є безпечними для здоров'я і являють собою переважно косметичну проблему. У той же час нерідко доброякісні та злоякісні види патологічних елементів зовні подібні між собою. Вони можуть виникати первинно, трансформуватися з клітин доброякісних пухлин або виникати на місці останніх.

Залежно від структури і характеру росту всі види новоутворень на шкірі об'єднують в чотири великі групи:

  • Доброякісні.
  • Злоякісні.
  • Передракові стани.
  • Пухлиноподібні утворення, або пороки розвитку.

Доброякісні новоутворення шкіри

Характеризуються повільним зростанням, в процесі якого їх клітинні елементи залишаються в межах пухлини, що не проростають в сусідні тканини. Новоутворення, рівномірно збільшуючись, відсуває і здавлює здорові тканини, в результаті чого останні як би утворюють роль капсули. Хоча доброякісні пухлини атипові, але метастазування їх клітин відсутнє.

Процедура видалення доброякісних утворень - ліпоми (жировик), гігроми, атероми, фіброми і невусів (родимок) являє собою хірургічне видалення ураженої ділянки з накладенням косметичного шва.

Підшкірні новоутворення до 10 см видаляються амбулаторно, без госпіталізації під місцевою анестезією. Час проведення процедури - близько 20 хвилин. При розташуванні пухлини в важкодоступній області поблизу великих кровоносних судин або нервових відгалужень, можлива внутрішньовенна анестезія. Після розтину вміст відправляється в лабораторію на гістологічне дослідження.