У зв'язку з реформуванням шкільного харчування з боку держави виріс попит на різні харчові продукти. Це відкрило додатковий ринок збуту для постачальників таких товарів. Розповідаємо, як саме можна продавати продукцію державним замовникам та стабільно на цьому заробляти.

Як держава закуповує харчові продукти

Як і багато інших товарів, харчові продукти закуповуються в системі Prozorro — електронній торговій системі для проведення онлайн-закупівель, яка існує в Україні з 2016 року. У держзамовників є два варіанти дій:

  1. Провести закупівлю в Prozorro на будь-яку суму.
  2. Оформити замовлення в Prozorro Market — державному онлайн-магазині. В такому випадку бюджет закупівлі обмежений сумою 200 000 грн.

Постачальником товарів і в тому, і в іншому випадку може стати кожен охочий.

Як брати участь в закупівлях Prozorro

Для того, щоб взяти участь в закупівлі, необхідно виконати кілька дій:

  1. Зареєструватися на обраному електронному майданчику — повний їх перелік доступний на офіційному сайті Prozorro.
  2. Відкрити сторінку тендерів на закупівлю продуктів харчування і знайти цікаве оголошення, використовуючи ключові слова (наприклад, «молоко»), найменування замовника, місто й інші фільтри.
  3. Подати заявку на участь у тендері. Для цього знадобиться попередньо ознайомитися з умовами замовника, зокрема з вимогами до предмету закупівлі, ціною та переліком необхідних документів. У заявці вкажіть свою ціну (вона повинна бути не вище, ніж встановлена ​​в оголошенні) і додайте всі необхідні документи.
  4. Дочекатися етапу аукціону, в ході якого потрібно буде залишати без змін або знижувати свою запропоновану ціну. Перемагає той, чия ціна виявиться найбільш низькою.

Переможець закупівлі підписує договір з замовником і стає його постачальником на обумовлених умовах.

Як продавати товари в Prozorro Market

Більш простий і швидкий формат участі в держзакупівлі продуктів харчування — продаж товарів у Prozorro Market. За своїм принципом роботи він схожий на будь-який великий інтернет-магазин: покупець переглядає каталог, знаходить необхідний товар і оформляє замовлення. Часто таким способом проводяться закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів, оскільки це швидко та зручно для замовника.

Для того, щоб почати працювати в маркетплейсе, достатньо виконати кілька кроків:

  1. Зареєструватися на обраному електронному майданчику (якщо ви ще не зареєстровані в якості учасника торгів).
  2. Пройти кваліфікацію в каталог — підтвердити досвід поставки аналогічних товарів.
  3. Розмістити свою продукцію на віртуальній вітрині, встановивши конкурентну ціну.

Далі залишиться лише приймати замовлення від покупців і сумлінно їх виконувати. Prozorro Market — це зручний спосіб пасивних продажів, де замовник сам зацікавлений в угоді.

Приєднуйтесь до екосистемі Prozorro і успішно заробляйте на співпраці з державою!