Купуючи транспортні засоби з пробігом в Сполучених Штатах Америки необхідно обов'язково враховувати той момент, що пригнаний в Україну автомобіль до моменту його розмитнення з постановкою на облік потрібно обов'язково піддавати сертифікації.

Сертифікація авто є обов'язковою перевіркою транспортного засобу на його відповідність всім вимогам зі стандартами діючого в Україні закону. Ця процедура потрібна обов'язково бути пройдена саме до реєстрації авто. Без наявності такого сертифікату відповідності машина просто експлуатуватиметься в Україні незаконно. Даний документ необхідний для того щоб:

  • визначити країну походження;
  • підтвердити відповідність автомобіля всім екологічним нормам Євро;
  • підтвердити той факт, що певний транспортний засіб за його екологічними та тех. характеристиками може абсолютно безпечно експлуатуватися на українських дорогах загального користування.

Чому так важливо проходити процедуру сертифікації? Які законодавчі підстави на цей процес?

Квітень місяць поточного року ознаменувався тим, що на своєму офіційному сайті Міністерство Інфраструктури опублікувало спеціальний законопроект, який говорить про важливість безпечної експлуатації колісних транспортних засобів. Законодавчий проект розроблявся виходячи з угоди з Євросоюзом. У ньому зазначено те, що в умовах наших днів дуже важливо вживати заходів для відновлення процесу обов'язкового технічного огляду, що свого часу більше десяти з гаком років тому був скасований у зв'язку з підвищенням рівня корупції в цій сфері.

Ідея повернення технічного огляду спрямована на те, щоб знизити на дорогах кількість смертей в результаті ДТП. Плюс до всього ідея законопроекту додатково направляється на підвищення безпеки під час їзди по дорожньому полотну й власне на зменшення виділення в атмосферу кількості шкідливих викидів.

Згідно із законодавством України абсолютно весь автомобільний транспорт є об'єктом підвищеної небезпеки. Транспортні засоби можуть завдавати шкоди не тільки нашому з вами здоров'ю, а й нашому життю. Плюс до всього транспортний засіб вважається головним джерелом забруднення навколишнього середовища. Саме тому важливо в обов'язковому порядку проходити процедуру сертифікації. При наявності сертифіката відповідності власник автотранспортного засобу може підтвердити факт безпечної експлуатації його машини в Україні. Дана процедура обов'язкова оскільки всі моменти прописані та закріплені в законодавчій базі нашої країни.

Де саме можна буде пройти сертифікацію автомобіля привезеного в Україну з США?

10 років тому техогляд проводили фахівці СЦМВД в МРЕВ. Зараз же цю функцію вирішили успішно покласти на випробувальні лабораторії, які працюють у нас в Україні і мають на свою діяльність відповідну акредитацію. До речі, однією з таких компаній сьогодні є Центр Авто. Фірма тривалий час веде успішну роботу в країні, маючи по всій її території власну мережу лабораторій. Основною спеціалізацією компанії є проведення процедури сертифікації транспортних засобів. Вся робота проводиться в суворій відповідності до чинного в Україні закону. Компанія завжди веде роботу дотримуючись норм з вимогами Євросоюзу, які виходячи з Угоди про асоціацію зараз діють на території нашої країни.

Якщо ви думаєте, що з яких-небудь причин вам вдасться уникнути сертифікації недавно пригнаного з США в Україну автомобіля, ви помиляєтеся. У процесі сертифікації буде проводитися обов'язкова фото- та відеофіксація. Всі дані будуть внесені в загальнодоступну базу. В іншому випадку ви не отримаєте сертифікат відповідності. Якщо ваша машина успішно пройде сертифікацію, фахівці створять протокол. Якщо автомобіль огляд не пройде, вам не уникнути факту невідповідності.

Для тих автовласників, які відмовляються проходити процедуру сертифікації передбачені штрафні санкції в розмірі 1700 грн. Цей момент чітко регламентований та закріплений в законодавстві. Тому якщо ви хотіли б уникати будь-яких неприємних для вас та при цьому фінансового витратних наслідків, радимо вчасно проходити технічний огляд.

Контакти:

Адрес: м. Луцьк, вул. Дубновська, 22-Б

Почта: [email protected]

Телефони:

  • 098 500 5252
  • 095 500 5252