Свердління по дереву вже давно перестало бути випробуванням на вправність і точність. Широкий вибір свердел різних типів забезпечує комфортну та точну роботу.  

Легкість роботи з деревом лише уявна. Перш за все, його структура дуже різноманітна, тому свердління в ньому буде відрізнятися від свердління інших матеріалів. Використовуючи свердла по металу при роботі з деревом, ви отримаєте нерівномірне проникнення в матеріал. Свердла по дереву запобігають ковзанню леза і не змінять шлях свердління. Варто купити дриль по дереву, щоб отримувати точні та гладкі отвори.

Спиральні, плоскі і спеціалізовані свердла

Опис доступних типів свердел по дереву починається з найпопулярнішого рішення, тобто спірального свердла. На перший погляд воно мало чим відрізняється від класичних свердел по металу. Воно дозволяє створювати отвори діаметром від 3 до 30 мм. Різниця полягає в наконечнику, або центруючому конусі, який часто називають шипом. Його дія полягає в тому, щоб «втягнути» свердло в деревину, надати чисту і гладку кромку та полегшити наведення.

Коли вам потрібен отвір більшого діаметра до 45 мм, варто виберати плоскі свердла, також відомі як перо. Головне в них знову ж таки центруючий конус, більший, ніж у спіральних свердел - він відповідає за надійну роботу. При такому великому діаметрі ви трохи втрачаєте точність, але якщо виберете якісне обладнання, можете отримати великі гладкі отвори.

Час роздивитися спеціалізовані свердла, призначені для певних видів діяльності. Такими, безсумнівно, є циліндричні свердла. Два ножі та периферійні леза ріжуть матеріал на будь-яку глибину, наприклад, на шарнірні прорізи. Центральний шип, як зазвичай, полегшує точну роботу. Дволезові свердла відрізняються особливими ріжучими лезами замість периферійного леза. Ці типи свердла стануть у нагоді при роботі з більш твердими матеріалами, а додаткове покриття запобігає швидшому зносу.

Якщо вам потрібні дійсно великі отвори, ви можете вибрати кольцеві пилки, які дозволяють свердлити діаметром до 210 мм. Вони використовуються не тільки для деревини, а й при роботі з пластиком або деревоподібними матеріалами.

Отже, при виборі свердел звертайте увагу на їх діаметр отворів, призначення та вид матеріалу, який ви свердлите. Ринок пропонує як поодинокі свердла, так і комплекти, які забезпечують підбір того чи іншого типу пристрою для виконуваних вами робіт.