Плануєте замінити старе вікно на нове та не знаєте, якого розміру замовити? Для початку слід виміряти розмір віконного отвору. Ви повинні робити це обережно, тому що занадто маленьке або занадто велике вікно значно ускладнить установку. Також це може призвести до проблем з його використанням.

Як виміряти віконний отвір для нового вікна?

За допомогою калькулятора вікон на сайті https://perfect-okna.com.ua/calc/ ви можете визначити розмір вікна. Виміряйте висоту прорізу праворуч, по центру та зліва. Виміряйте ширину вгорі, по центру та внизу. Якщо розміри відрізняються, вибирайте найменші. Відніміть 40 мм із ширини та 60 мм із висоти отвору. Цей простір знадобиться для деформаційних швів та встановлення підвіконь.

Трохи складніше виміряти отвори для нових вікон при їх заміні. Ви вимірюєте отвір зовні і віднімаєте приблизно 1,5 см від його висоти і близько 2 см від ширини. Звісно, ​​що слід виміряти отвір також з середини. Результати повинні бути такими ж або трохи більше, до 1,5 см. Потім виміряєте отвори з зовнішнього боку і додаєте до результатів приблизно 10 см в ширину і 5 см у висоту. Отвір, виміряний у центрі, повинен бути більшим, ніж ваше вікно. Потім почніть з виміру вікна. Знання його габаритів дозволить правильно підібрати жалюзі під розмір скла, а також спростить їхню установку.

Установка вікна - як виміряти вікно під рольставні?

Виміряйте внутрішню ширину скла і додайте до отриманого результату близько 4 см. Рулонна штора повинна бути трохи ширша за скло, але не повинна загороджувати ручку. Виміряйте довжину скла разом із ущільнювальною гумкою. Найкраще використовувати рулетку. Якщо ви хочете встановити рольставні неінвазивним способом, відніміть 3 см із довжини скла.

Встановлюючи віконниці на стіну, виконайте такі дії:

  • Виміряйте ширину вікна зовні. Цей розмір повинен включати скло і раму. Потім до отриманого результату додаєте 10 см.
  • Виміряйте довжину. Починайте з верхнього краю віконного отвору та закінчуючи нижнім краєм скла. Нарешті, відніміть від результату 3 см.

Якщо ви зробите все правильно, то зможете насолоджуватися елегантними та практичними жалюзі, незалежно від розмірів вікон у вашому будинку чи квартирі.

Розмір вікна. Кілька слів наприкінці

Ви вже знаєте, як виміряти вікно. Залежно від того, чи плануєте ви замінити їх на нові, встановити стінні або віконні рулонні штори, вам слід робити це трохи по-іншому.