Жоден ремонт неможливо провести без використання шпалер. Та й чому дивуватись, адже це найпопулярніший оздоблювальний матеріал для оформлення стін, створення унікального та затишного інтер’єру. Тим більше, що асортимент шпалер у Луцьку надзвичайно великий.

Доволі великим попитом користуються паперові та вінілові шпалери. Перші відомі своїми екологічними властивостями, вважаються перевіреним варіантом, їх клеять вже не одне століття. Другі можуть похвалитися зносостійкістю, вологостійкістю, їх можна навіть мити. Тому часто покупці розмірковують над тим, який же варіант стане кращим для ремонту оселі.

Паперові

Шпалери з паперу виготовляються з натуральної сировини, саме тому вони здобули таку популярність. А ще сьогодні використовуються різноманітні технології, які дають можливість отримати різні види паперових полотен:

 • Звичайні – складаються з одного шару паперу, який грає роль основи і одночасно декоративної частини;
 • Дуплексні, або двошарові – верхній шар має рельєф, який підкреслює малюнок полотен;
 • Акрилові – поверхня вкрита спеціальною піною, щось на кшталт спіненого вінілу, але з паперу. На поверхню нанесений рельєфний малюнок;
 • Шпалери для миття – коштують значно дорожче за звичайні, але за ними легше доглядати, можна видаляти плями та забруднення за допомогою зволоженої ганчірки.

Серед переваг паперових полотен виділяють їх невелику вартість, саме тому часто обирають якраз цей оздоблювальний матеріал. Його можна назвати бюджетним варіантом. Втім, такі шпалери здатні прослужити від 5 до 7 років, зазвичай цього достатньо, бо частіше власники житла бажають освіжити інтер’єр.

Вінілові

Вінілові шпалери винайшли недавно, це сучасний, досить якісний матеріал, який теж вважається екологічним. Вініл дозволяє створювати справжні витвори мистецтва на полотнах, цікаві та унікальні візерунки, а також імітувати натуральні матеріали, тиснення.

Насправді вінілових шпалер існує багато. Але всі вони складаються з двох шарів:

 • Перший – основа, якою полотна приклеюються до поверхні стіни. Зроблена основа або з паперу, або з флізеліну. Флізелін забезпечує більш надійне зчеплення, завдяки якому вдається втримати навіть важкі полотна;
 • Другий – декоративний, на якому нанесений орнамент, візерунок або малюнок.

Що стосується різновидів вінілових шпалер, то вони представлені:

 • Спіненими – це найбільш простий вініл, який виготовляється шляхом спінювання при високій температурі. Він характеризується м’якою фактурою, але не надто міцною;
 • Гладкими – полотна виготовлені теж зі спіненого вінілу, який фіксується за допомогою спеціальних засобів. Такі шпалери можна мити, тому вони дуже популярні при оформленні кухонь та ванних кімнат;
 • З шовкографією – тверді полотна, структура включає в себе текстильні волокна, які надають шпалерам особливого вигляду, верхній шар схожий на шовкову тканину;
 • Тверді – цей оздоблювальний матеріал виготовляється шляхом гарячого тиснення, а декоративний шар набуває щільності та підвищеної міцності. Характеризуються вологостійкістю та невразливістю до механічних пошкоджень.

Таким чином, помітно, що паперові та вінілові шпалери є різними за своєю структурою та сировиною матеріалами.

Порівняння

Тепер варто порівняти їх між собою, щоб визначитись – які ж будуть кращими. Є кілька критеріїв.

 • Екологічність. З цього боку обидва варіанти майже однакові. Трохи раніше зустрічались випадки, коли вінілові шпалери наносили шкоду здоров’ю, вважались небезпечними. Але, по-перше, то були неякісні полотна, виготовлені незрозуміло ким, а, по-друге, ті часи вже минули. Сьогодні виробники пропонують дійсно безпечні вінілові шпалери, які можна клеїти в житлових приміщеннях.

  Паперові ж в будь-які часи були екологічно чистими, ними й сьогодні прийнято оформлювати дитячі кімнати.
 • Вологостійкість. Тут, безперечно, виграють вінілові полотна. Виключенням є паперові шпалери від миття. Проте всі інші вразливі для вологи, в той час, як вінілові всі мають вологостійкість. Тому це найкращий варіант для оздоблення кухні, передпокою та ванної.

 • Експлуатаційний термін. По даному критерію вініл знову дає фору паперовим аналогам. Він довше може протриматись, відрізняється зносостійкістю, до того ж, не вигорає під впливом сонячних променів, зберігаючи свій зовнішній вигляд протягом всього строку служби. Паперові, навпаки, можуть втратити яскравість та колір, особливо, якщо вікна в кімнату виходять на сонячну сторону.

 • Економічність. Для обклеювання стін, як відомо, потрібні не лише шпалери, але й клей. Тут повністю виграє папір, адже і самі паперові шпалери коштують дешевше, і клей для них має невисоку вартість. Більш того, можна взагалі скористатись розчином з води та крохмалю. Вінілові полотна може втримати лише спеціальний клей, який теж коштує дорожче.