Купівля нового житла – це дуже важливий крок, який треба робити обережно. Треба дуже ретельно підходити до вибору забудовника, від цього залежить безпека придбання житла в новобудові.

Що треба зробити на першій стадії перевірки?

На ринку нерухомості України працює багато будівельних компаній, деякі з них вже створили собі реноме надійних, бо мають велику кількість введених в експлуатацію проєктів. Чудовим прикладом є квартири від забудовника «Ковальська» – девелопер вже давно існує на ринку, будує власними силами для людей, що прагнуть комфортного життя в оточенні естетики. Проєкти від «Ковальської» завжди отримують позитивні відгуки мешканців, тож знайти квартиру мрії у будинках цієї компанії дуже просто.

Також треба перевірити вибраного забудовника – чи не виникало у минулому якихось гучних справ, пов’язаних з ним. Фірмі можна довіряти, якщо вона регулярно оприлюднює чисельні звіти про стан балансу, публікує в ЗМІ інформацію про свою діяльність.

Позитивно характеризує компанію-забудовника також і адекватна політика цін. Якщо об’єкти коштують мало, то це викликає підозри. Ніякий надійний девелопер не буде продавати навіть за собівартістю, а продаж «в мінус» – це взагалі нонсенс.

Перевірка документів дуже важлива

При першій вимозі клієнта девелопер зобов’язаний надати повний пакет документів, у якому можна ознайомитися з:

  • дозволом на будівництво;

  • документами, що свідчать про власність земельної ділянки;

  • проєктною документацією;

  • свідоцтвом про державну реєстрацію;

  • установчими документами компанії.

Гарантією девелопера буде зареєстрований договір купівлі-продажу між ним та покупцем.

Що треба знати ще при виборі забудовника?

Не треба лінуватися – відвідуйте регулярно будівельний майданчик, враховуючи, що темпи зведення новобудови повинні бути рівномірними. Якщо за місяць монолітний будинок звели на 2-3 поверхи, а панельний – на 4-5, то це свідчить про стабільну роботу компанії, все йде за планом.

Про надійність девелопера розповість також акредитація у відомому банку, це підтвердить юридичну чистоту будівництва, а також дозволить клієнтам обрати для себе оптимальний варіант кредитування. Солідні партнери компанії-забудовника – це також плюс для клієнта.

Вибирайте лише надійні будівельні компанії та отримуйте житло своєї мрії.