Для обміну гривень на долари чи євро і навпаки буває вдалий час, а буває не дуже. Крім того, є різні способи зробити це. Коли і де можна обміняти валюту, як вибрати для себе найвигідніший курс обміну валют і на що звертати увагу – у даній статті.

Пройшовши за посиланням https://obmin.lutsk.ua/, ви завжди можете дізнатися де, можна вигідно обміняти валюту у Луцьку!

Коли краще міняти валюту

Вигідний обмін валюти безпосередньо пов'язаний з економічними та політичними подіями. Вони впливають на обмінні курси. Якщо курс гривні зміцнюється, це означає, що за ту саму суму гривень ви зможете купити більше іноземної валюти, ніж коли рубль слабшає.

Гривня зміцнюється і вартість доларів і євро знижується, як правило, при зростанні цін на нафту, а також під час податкових періодів, коли організації повинні сплачувати податки — з 19 по 25 число кожного місяця. У цей час компанії, які займаються експортом товарів за кордон, обмінюють свою виручку на гривні і, як наслідок, на цю валюту зростає попит, що тягне за собою зростання курсу гривні.

На обмінний курс також впливає, чи змінюєте ви валюту у будні чи вихідні дні. У вихідні торгівля на валютній біржі не ведеться, і курс може бути вищим. У ці дні у світі може статися щось, що погано позначиться на курсі рубля. Банки враховують цей ризик під час встановлення обмінних курсів на суботу та неділю. Тому купувати іноземну валюту краще у будні дні.

Коли не слід купувати валюту

Якщо вам потрібна валюта у грудні, будьте уважні: наприкінці року євро та долари дорожчають. Причина полягає в тому, що люди збільшують витрати до новорічних свят та роблять великі покупки, а більшу частину електроніки та побутової техніки поставляють до нас з-за кордону. Для її закупівлі гривні обмінюються на іноземну валюту, а попит неї веде до зростання обмінного курсу.

Якщо ви бачите, що курс гривні стрімко йде вниз, а долари та євро все дорожче – не піддавайтеся емоціям і не поспішайте позбавлятися гривень, навіть якщо всі навколо побігли до обмінників. Через якийсь час курс повертається ближче до вихідних значень, і обмінявши накопичення за високим курсом, ви нічого не виграли б.

Як зменшити втрати від зміни курсу валют

Слідкувати за обмінним курсом не просто, він змінюється постійно. Сьогодні він може бути на кілька гривень дорожчим, ніж завтра, і навпаки. Тому краще не змінювати великі суми разом. Ви скоротите можливі втрати, якщо змінюватимете невелику суму щодня або раз на тиждень.