Звичний багатьом кондиціонер https://hasta.life/kondycionuvannya/kondycionery-ta-split-system працює циклами: вмикається, досягає заданих показників, вимикається, а потім вмикається знову. Інверторні системи працюють інакше. Така кліматична техніка доводить температуру до потрібної, знижує свою потужність, але не вимикається. Завдяки цьому у приміщенні підтримується певний температурний рівень. Плюс інверторного типу і в тому, що вони менш гучні. Більше того, з'ясовано, що людське вухо реагує не настільки на шум, скільки на постійно включення та відключення, тобто на сильну зміну рівня шуму. Інвертори допомагають уникнути такого дискомфорту. Але чи можуть вони використовуватися як альтернатива опалювальним приладам?


Кондиціонер для обігріву як джерело опалення

З джерелами обігріву у нас асоціюються радіатори та системи "тепла підлога". Дехто не замислювався, що в цій ролі може виступати кондиціонер. Інверторне управління дозволяє їм працювати не тільки на охолодження повітря, але й на обігрів набагато краще за звичайні. Більшість моделей кондиціонерів зараз представлені спліт-системами. Це означає, що вони складаються з двох і більше блоків. Частина знаходиться зовні приміщення, частина всередині. При роботі на обігрів такі системи можуть видавати теплову енергію набагато більше, ніж споживали у вигляді електрики. Співвідношення таке: 1 кВт електроенергії 2,5-5 кВт тепла.


Варто зазначити, що енергія, яка споживається, залежить від температури повітря за вікном. Деякі моделі будуть економічні під час роботи до -15 °С, деякі до -20 °С. Є розробки, які можуть працювати в режимі "обігрів" і при -30 ° С за вікном. При роботі для нагрівання повітря блоки хіба що "змінюються функціями". Блок зовні будівлі починає охолоджуватись, а всередині – нагріватися. Завдяки вентилятору відбувається швидке нагрівання повітря в приміщенні. При цьому не такий пересушений, як при використанні інших обігрівачів. Кондиціонерам під силу нагріти приміщення 25 кв. м. за 5 хвилин. При правильно підібраному положенні "шторок" під кондиціонером не можна застудитись.


При виборі кондиціонера для обігріву потрібно враховувати:

  • звернути увагу на спліт-систему;
  • не шкодувати грошей на інверторний тип;
  • вибрати кондиціонер із режимом обігріву;
  • з'ясувати мінімальну температуру за вікном, за якої він працюватиме;
  • з'ясувати потужність кондиціонера для власної площі приміщення.Для чого потрібно дотримуватись температурного режиму при експлуатації? У холодоагенті розчинена олія зберігає свою властивість лише за вказаних виробником умов. Інакше трапляється поломка компресора, заморожування зовнішнього блоку.


Кожен сам вибирає, який спосіб обігріву приміщення є кращим. Однак, правильно підібрана спліт-система кондиціонування буде економічнішою, безпечнішою та абсолютно не поступатиметься іншим способам опалення приміщення.