Весняна алергія – неприємне явище, знайоме мільйонам людей. Тільки починається цвітіння будь-якої рослини, його пилок потрапляє на слизову оболонку носа і очей, і починається: чхання, роздратування, свербіж. Все це не тільки неприємно, а й досить небезпечно, тому що при серйозних формах алергії можливий навіть анафілактичний шок та кома. Тому важливо дотримуватися кількох порад, які допоможуть захистити вас від серйозних наслідків алергії.

Чому з'являється алергія навесні?

Кожна людина в організмі має гормон гістамін, докладніше про який можна прочитати за посиланням vikna.if.ua. Коли цей гормон ніхто не чіпає, він не приносить дискомфорту. Але варто лише трохи почати дратувати гормон, і він з'являється в організмі у величезних кількостях, що і призводить до подразнень шкіри, слизових оболонок та всіх симптомів алергії.

Відповідно, оскільки саме гістамін є основною причиною чхання та сверблячки, існує маса антигістамінних препаратів, які покращують самопочуття людини під час весняного цвітіння рослин. Але важливо знати кілька моментів про антигістаміни:

  • Організм швидко звикає до цих препаратів, і з часом ефект від однієї таблетки почне знижуватися.
  • На ринку є багато різних препаратів цього типу. Чергуючи їх, ви значно зменшите звикання організму, що збільшить ефективність застосування ліків.
  • Антигістамінні препарати допомагають лише на якийсь час. Коли препарат виділяється із організму, симптоми алергії знову повертаються.

Фахівці рекомендують, крім лікування симптомів алергії, дотримуватися ще кількох правил, які допоможуть покращити самопочуття та знизити вплив алергенів на організм:

  • Намагайтеся подружитися з кондиціонером, щоб тримати вікна закритими. Так пилок рослин не зможе потрапляти на ваші слизові оболонки та потрапляти в організм.
  • Багато продуктів харчування містять гістамін у своєму складі. Сядьте тимчасово на дієту, обмеживши вживання ковбаси, твердих сирів, алкоголю, яєць, горіхів, помідорів та шоколаду.
  • Промивайте носоглотку за допомогою соляного розчину. В ідеалі для цього використати морську сіль.
  • Найчастіше стирайте одяг, у якому виходите на вулицю, відвідуєте роботу.
  • Намагайтеся не виходити часто на вулицю в період активного цвітіння рослини, пилок якої викликає у вас алергічну реакцію.

Алергія, хоч і здається не небезпечним явищем, але при повному ігноруванні може стати причиною астми та серйозніших захворювань. Дотримуйтесь порад і ставтеся до свого здоров'я з максимальною відповідальністю.