Для тих, кому важко самостійно вибрати тюлевий або шторний комплект для залу, допоможуть наші поради.

  • Якщо ваша вітальня розміщена на сонячній стороні, а яскраві промені не тішать, а дратують і сліплять очі, то найкраще віддати перевагу темному тюлю холодного відтінку.
  • Для невеликої за розміром кімнати з нестачею сонячного світла краще купити тюлевий набір теплих, світлих відтінків – молочний, бежевий, персиковий.
  • Якщо зала простора, а вікна виходять на південну сторону, найкраще повісити тюлеву гардину з малюнком і досить щільною текстурою.
  • Для кімнати з вікнами на північ відмінно пасуватиме світлий тюль-павутинка, що добре пропускає світло.

Для яких стилів актуальні комплекти з тюлем?

У наш час для багатьох стильових рішень можна купувати готові набори тюлю і штор, а також обмежитися лише тюлевими комплектами. Розглянемо, для яких стилів такий варіант буде оптимальним.

  • Ампір. Для цього стилю характерні деяка помпезність та химерність. Оскільки складних елементів в ньому достатньо, то гарний тюль з органзи – чудове рішення.
  • Модерн. Штори чи тюль на люверсній стрічці – чудовий варіант оформлення вікон.
  • Бароко. Візерунчастий або мереживний тюль з ламбрекенами – і стиль бароко доповнений чудовим оформленням вікон.
  • Мінімалізм. Однотонний тюль з натуральних тканин – найкращий варіант для мінімалізму. Це можуть бути льон, бавовна, батист.
  • Класика. Світлий тюль з мереживом, вишивкою, принтом по низу виробу.

Як гарно повісити тюль у залі?

Для того, щоб тюль гарно декорував вікна, необхідно правильно розрахувати його розміри, щоб отримати в результаті красиві складки. Крім того, слід вибрати правильне кріплення, яке найбільше пасуватиме для інтер'єру, виду тканини, карниза.

Щодо вибору кріплення можна проконсультуватися за посиланням або обравши на сайті магазину відповідний варіант самостійно. Це можуть бути люверси, гачки, кільця, прищіпки, кліпси.

Карниз може бути у формі труби – дерев'яної, пластикової чи металевої. Профільний карниз - це кріплення в кілька рядів за допомогою кліпс чи гачків. Струнний карниз монтується на стіну або стелю, а потім на нього кріпиться фіранка за допомогою кліпс.

З метою формування вишуканих, рівномірних складок пришивається текстильна тасьма з нитками, за допомогою яких верх фіранки стягується на необхідну ширину.

Якщо купувати готовий набір штор чи тюлю, то в ньому тасьма вже буде пришитою заздалегідь, а складки - сформовані, необхідно лише зробити попередні виміри, щоб вибрати комплект потрібного розміру.