Всі батьки з нетерпінням чекають появи на світ довгоочікуваного малюка. Ще задовго до його народження вони починають придбавати різні речі, іграшки, коляски і так далі.

Але чи не найважливіше питання – місце, де малюк буде проводити перші дні та роки свого життя. Переважна більшість молодих мам і тат приймають рішення облаштувати дитячий куточок в спальні батьків. Причому не завжди такий варіант обумовлений браком місця. Адже перший рік - два життя за малюком потрібен щохвилинний догляд, тому такий варіант буде найбільш зручний.

Спальна кімната для батьків і новонародженого повинна забезпечувати комфорт та зручність кожного з них. Тому до розробки варіантів оформлення цього приміщення слід підійти максимально виважено і відповідально.

Існує велика кількість способів поєднання спальні батьків та дитячої кімнати. Вибір того чи іншого варіанту обумовлений розмірами приміщення, а також віком дитини.

Наприклад, проживання новонародженого в перші дні життя, взагалі, неможливо окремо від батьків. Більша частина його життя нерозривно пов'язана з турботою матері. В цьому випадку достатньо розташувати дитячу ліжечко недалеко від місця відпочинку батьків.

Але в подальшому, по мірі росту і розвитку вашого чада, йому знадобиться більше вільного простору для занять і ігор. У цьому випадку дитяча, поєднана зі спальнею батьків, вже не буде повною мірою відповідати всім поставленим вимогам, тому доцільно виділити дитині окрему кімнату.

Враховуючи сучасні реалії, такий варіант по плечу далеко не усім родинам. Особливо тим, хто проживає в однокімнатній квартирі. Саме в таких ситуаціях і застосовуються різні дизайнерські рішення, з допомогою яких можна розділити кімнату на кілька функціональних зон.

В результаті як батьки, так і малюк отримають індивідуальне простір, що враховує інтереси кожного.

Коли спальня для батьків і дитини буде розташовуватися в одній кімнаті, то вже на початковому етапі проектування інтер'єру необхідно визначитися з місцем розташування великої ліжка. Розмістити дитячу колиску буде набагато простіше.

Якщо ви вирішили розробити дизайн своїми руками, слід поступити таким чином. Накреслити на папері план кімнати із зазначенням на ньому місць знаходження дверних прорізів, вікон та інших стаціонарних елементів. Потім у вибраному масштабі намалювати і вирізати з паперу контури колиски і ліжка, а також (у разі необхідності) інших предметів обстановки.