Бензовоз — це транспортний засіб, котрий використовується для перевезення продуктів нафтопереробної промисловості. Така техніка забезпечена високоефективними протипожежними системами. Цистерна для палива міцно кріпиться до кабіни автомобіля, що мінімізує збитки при аваріях. До вибору такої техніки потрібен відповідальний підхід. Розказуємо, на що звернути увагу в першу чергу.

Де і коли потрібні бензовози

Автоцистерна для палива дозволяє забезпечити безперебійну роботу техніки, тому вона потрібна в різних сферах:

  • будівництво;

  • агросектор;

  • лісове господарство;

  • дорожнє будівництво та ін.

Купити бензовоз варто для тих випадків, коли нерентабельно чи неможливо щоразу їздити на АЗС. Подібна спецтехніка знадобиться підприємствам, які мають великий автопарк чи їхня діяльність пов'язана з виїздами на віддалені роботи. Її замовляють для Міноборони, МНС, аеродромів, гірничо-збагачувальних комбінатів та кар'єрів.

Як вибрати бензовоз

Купити можна напівпричепи-цистерни та паливозаправники. Перший вид спецтехніки дозволяє доставляти паливо з одного пункту в інший, наприклад, від місця виготовлення до АЗС. Другий вид бензовозів дає можливість транспортувати, тимчасово зберігати нафтопродукти та заправляти інші види техніки. Паливозаправники оснащені не тільки насосом для наповнення та зливу, а й системою подачі палива.

Критерії вибору бензовоза:

  1. Кількість секцій. У автоцистерни їх може бути від 1 до 8, у паливозаправника — від 1 до 3. Секції використовують для перевезення бензину з різним октановим числом.

  2. Об’єм ємності. Напівпричепи-цистерни можуть вміщувати 30–36 м3 палива. Місткість паливозаправників — 4–18 м3.

  3. Матеріал виготовлення. Автоцистерна для бензовоза може виготовлятися з низьколегованої сталі або алюмінієвих сплавів. Перший варіант відрізняється міцністю. Другий теж досить міцний, але має набагато меншу вагу, що дозволяє збільшити обсяги перевезень без перевантаження.

  4. Наявність системи обліку. Цей критерій стосується паливозаправників і важливий для тих, хто рахує свої витрати. Така система дозволяє власнику контролювати недобросовісних працівників. В цьому випадку паливо буде витрачатися за призначенням.

  5. Ремонтопридатність. Слід звернути увагу на складники, які використовуються в процесі виготовлення. Деталі від європейських відомих виробників гарантують високу якість, а також можливість проведення ремонту за необхідності.

Залежно від об’єму та умов експлуатації, цистерну встановлюють на шасі різних брендів. Наприклад, відома компанія Everlast пропонує купити бензовоз на основі шасі такої вантажної техніки, як МАЗ, Mercedes, DAF, Сканія, Volvo та інші відомі марки. Клієнтам оформлюють реєстраційні документи та дозволи на перевезення небезпечних вантажів. Напівпричепи або паливозаправники поставляються замовнику у повній комплектації.