Гранітний камінь символізує вічність і масивність. Природа зробила його настільки неперевершеним, що будь-який виріб є не тільки унікальним, а ще й солідним.

Завжди вважалось, що гранітні пам’ятники мають підкреслювати характерні риси особи, якої немає серед живих. Так, рідні вшановують і почитають пам’ять близької людини.

Граніт вважається найміцнішим матеріалом. Саме тому, його використовують у виробництві меморіальних дощечок, пам’яток культури, надгробних пам’ятників.

Виготовляється граніт різноманітними методами і може бути різних кольорів. Але самий розповсюджений - це, сірий граніт.

Обробка граніту

Обробка граніту здійснюється згідно архітектурного задуму. В ритуальних службах, найчастіше замовляють пам’ятники на індивідуальне замовлення. Замовник погоджує проект здійснення робіт, а далі майстер виготовляє пам’ятник.

Гранітний камінь обробляється з лицьової сторони, яка може бути:

  • полірована;
  • гладка матова;
  • шліфовона;
  • термооброблена;
  • колота або точкова.

Усі ці методи обробки каменю використовують для створення певних меморіальних композицій. Адже, майстер, який буде виготовляти пам’ятник і створювати портрет, має тонко відчувати, що саме бажає бачити замовник.

Для самого виготовлення пам’ятників, гранітну поверхню полірують спеціальним алмазним інструментом. А фігурне різьблення майстер виробляє вручну. На вже готовий пам’ятник, спеціальний комп’ютер, наносить портрет і слова тексту. Кінцевий етап оформлення стели завершує художник.

Особливе значення має і встановлення пам’ятнику. Якщо виготовлення було зроблено за всіма правилами, то й стояти він буде багато десятиріч. Співробітники ритуальної служби http://diabaz.com.ua/products, не тільки допоможуть підібрати модель пам’ятнику, а ще й скоригувати макет під замовника.

Отже, пам’ятник замовлений, виготовлений і вже встановлений. Але цього замало. Адже він потребує належного догляду.

Постійний догляд за пам’ятником - це, обов’язкова умова. Адже, через деякий час, навіть самий найдорожчий буде виглядати занедбано. Зіпсувати його може пил, листя або чиясь необережність. Після цього на граніті виявляються відколи чи тріщини.

Не слід використовувати миючі засоби для прибирання та миття пам’ятників. Граніт, краще протирати вологою тканиною, а потім - сухою. Бруд, який осідає на пам’ятники, де є напис з позолотою, змивають водою, і ні в якому разі не труть і не використовують миючі засоби.

Дбайливе ставлення надовго збереже пам’ятник у відмінному стані.