Власникам невеликих квартир доводиться особливо ретельно обмірковувати дизайн інтер'єру. Хочеться, щоб квартира була затишною і сучасною, з привабливою обстановкою. Матеріал цієї статті підкаже, які ідеї дизайну сьогодні актуальні, як краще спланувати та оформити кімнати та санвузол у квартирі площею 42 кв. м.

Особливості планування

Планування більшості «двушок» старого зразка не відрізняється особливою зручністю. Маючи лише 42 кв. метра, складно замахнутися на щось масштабне. Типовим плануванням "хрущовок" є так звана "книжка". У таких квартирах є загальна прохідна та суміжні кімнати. Це не найкраще планування.

Поліпшеною перспективою житла вважається планування трамвай. У цьому випадку кімнати теж суміжні, але вони зручніші. Крім того, розташування кімнат може бути симетричним («метелик»). У цьому випадку кухня знаходиться між ними. По-іншому таке планування називається «оранка».

Коли розташування стінових перекриттів не найзручніше, може виникнути питання про частковий знесення перегородок або суміщення, наприклад кухні або спальні з балконом шляхом видалення стіни до підвіконної частини. В інших випадках займаються переплануванням, обігруючи недоліки кімнатної перспективи.

Планування має бути продуманим і максимально функціональним. Ще до початку ремонту двокімнатної квартири площу планують таким чином, щоб вистачало місця для сну, відпочинку, зберігання речей та санвузла. При цьому часто доводиться відштовхуватися від розташування комунікацій, дверних прорізів, виступів і ніш.

Євродвокімнатна квартира площею 42 кв. м створюється і з «однушки». У цьому випадку вдаються до перепланування, намагаючись максимально раціонально використати простір кожного приміщення житла. Подібне житло може мати планування з лоджією та навіть коморою. Санвузол у нього буває поєднаним та роздільним.

Зонування простору

Щоб дизайн двокімнатної квартири площею 42 кв. м. у «хрущовці» вийшов сучасним та естетично привабливим, необхідно правильно організувати простір кожного приміщення. Ідеальним рішенням стане поділ кожної кімнати на багатофункціональні зони.

Це дозволить внести в інтер'єр ненав'язливу організацію та зробити квартиру затишнішою навіть без перепланування.

Зонувати будь-яке приміщення можна за допомогою:

  • кольори настінного, підлогового та стельового покриття;
  • вибору та розміщення настінних та стельових світильників;
  • створення огорож з наявних елементів меблювання;
  • використання різного кольору матеріалу облицювання, меблів;
  • створення різних за призначенням функціональних острівців.
  • колірна гама має бути світлою, використовувані тони – м'якими та благородними;
  • світильники можуть мати різну форму, але невеликий розмір та лаконічний дизайн;
  • в інтер'єрі допускається використовувати контраст із використанням не більше 4 відтінків;
  • за основу доцільно вибрати мінімалістичні сучасні напрямки дизайну;
  • меблі повинні бути лінійними, ергономічними і оптимально функціональними.

Важливо використовувати мінімум аксесуарів, створювати ефект візуального простору та легкості.

У пріоритеті не надто об'ємні меблі з фанери, деревини та металу. Оздоблювальні матеріали не повинні бути строкатими, небажаним є великий малюнок на стінах. Текстиль підбирають естетично привабливий та практичний.