У житлових приміщеннях та офісах з панорамними вікнами, в яких немає можливості встановити настінний або внутрішньопідлоговий конвектор, найкращим варіантом обігріву в холодну пору року є підлоговий водяний конвектор. Підлогові конвектори мають невелику висоту та довгастий металевий корпус, усередині якого приховані труби із металевими пластинами, що виконують роль теплообмінника. У конвекторі можуть бути встановлені один чи два теплообмінники. Їхня кількість визначається необхідною потужністю. Тепло поширюється шляхом природної чи примусової (з допомогою вентилятора) циркуляції повітря. Основна перевага обігрівача з примусовою конвекцією – висока ефективність його роботи. Проте має він і свої недоліки:

1.      Потребує підключення до електромережі;

2.      Вентилятор шумить під час роботи.

Теплообмінник, вентилятор (якщо він передбачений моделлю) та інші функціональні деталі розміщуються у корпусі з нержавійки чи іншого матеріалу. Верхня частина приладу закрита решіткою, яка дозволяє повітряним потокам вільно рухатися, при цьому захищаючи конвектор від потрапляння сторонніх предметів. Деякі моделі мають повітряну заслінку, за допомогою якої можна керувати інтенсивністю повітряного потоку.

Види водяних конвекторів

Конвекторні обігрівачі на воді бувають таких видів:

  • підлогові конвектори – монтуються на підлогах;
  • настінні моделі – схожі на підлогові, але більші і з монтажем на стіну;
  • плінтусні моделі – новація на сучасному опалювальному ринку. Мають висоту до 200 мм, можуть замінити плінтус та обігрівати приміщення за периметром;
  • внутрішньопідлогові – прилади для прихованої установки у підлогах;
  • цокольні моделі – пристрої для вбудовування у стіни, ніші і навіть у сходи.

Переваги підлогових конвекторів

Конвектори, що встановлюються на поверхні підлоги, користуються популярністю завдяки:

  • естетичному зовнішньому вигляду;
  • компактності;
  • простоті монтажу та догляду;
  • відмінним показникам теплової потужності.

Водяні обігрівачі не пересушують повітря. Моделі із вентилятором здатні нагріти приміщення максимально швидко.

Підлогові конвектори часто використовуються в приміщеннях з панорамними вікнами. В цьому випадку труби для підведення гарячого теплоносія укладаються в підлогу. Встановлення обігрівачів зводиться до їх закріплення та підключення до опалювальної системи. Використовуючи найнижчі та найкомпактніші моделі, можна досягти ідеального огляду з вікна та якісного обігріву приміщень.