Хочете, щоб дитина продовжила освіту в іншій країні? Здобула вагомий досвід, диплом, який буде з радістю прийнятий у будь-якій компанії? Нині для українців у цьому немає перепон – спрощені програми для вступу, можливість безплатного навчання, великий вибір пропозицій. Достатньо щоб був міжнародний паспорт, страховка для виїзду за кордон онлайн, студентський пакет документів і можна обирати відповідний напрямок.
Як вибрати, де вчитися
Кожна країна виділяється своєю специфікою освіти, навчальними закладами, програмами. Роблячи вибір, потрібно врахувати низку чинників:
- вимоги для вступу;
- мов, якою проводиться навчання;
- навантаження;
- специфіку спеціальностей;
- необхідність оплати і грошових внесків;
- можливість залишитися працювати після навчання;
- програми підготовки та практики.
Які документи потрібні?
Загалом пакет документів складається з двох частин – для в'їзду в країну та самого вступу. Звісно, у кожній державі свої особливості, але в основному він складається з:
- закордонного паспорта – звичайного або біометричного;
- страхового поліса – для економії часу й грошей оформляється страховка для виїзду за кордон онлайн;
- вступна заява разом із мотиваційним есе;
- атестат про середню освіту;
- відзнаки – додаткові дипломи, грамоти, досягнення, рекомендаційні листи від викладачів;
- результати мовного міжнародного іспиту – не обов'язковий пункт, можна просто вказати знання або пройти тест;
- портфоліо – може знадобитися для вступу на певні спеціальності;
- 3-6 фото;
- для магістратури буде потрібно додатково GRE або GMAT, форма CV.
Яку країну обрати для здобуття вищої освіти?
Звісно, місце навчання залежить від багатьох чинників, але найперспективнішими та найзручнішими для українців вважаються:
- Німеччина;
- Канада;
- США;
- Велика Британія;
- Нідерланди;
- Швейцарія;
- Австрія;
- Італія;
- Естонія;
- Ірландія;
- Латвія;
- Литва;
- Австралія.
Як підготуватися до вступу?
За всього бажання просто вступити до вподобаного іноземного університету з українським атестатом про середню освіту не вийде. Краще заздалегідь «знайомитися» з країною та навчальним закладом. Кандидат у студенти може закінчити міжнародні мовні курси, брати участь в олімпіадах, всіляко проявляючи себе на інтелектуальному рівні. Ефективно спрацюють під час навчання в школі спеціальні іноземні табори, можна скористатися програмами підготовки, вони є практично в кожному закладі.
Навчання за кордоном під час воєнного стану
Згідно з останньою оновленою 2 лютого 2023 року постановою, попри відстрочки від мобілізації під час вступу до вищих вузів, виїхати за кордон військовозобов'язані не можуть. Проте юристи вважають, що надія на це є, через суд отримавши індивідуальний дозвіл. Наразі ці випадки поодинокі, залежні від різних обставин, самого формулювання відмови. Тому військовозобов'язаним, які бажають вступити до іноземної установи, варто відкласти плани до кінця воєнного стану або нових змін у законодавстві.