Українські інтернет-провайдери наввипередки пропонують привабливі тарифи, спеціальні ціни для нових клієнтів й інші переваги обслуговування саме в них. Щоб обрати оптимальний варіант, можна орієнтуватися на запропоновану швидкість з’єднання. Але як подумки «конвертувати» всі ці мегабіти в реальні можливості користувача? Якщо ви зіткнулися з таким питанням, скористайтеся простою пам’яткою!

6455110c594e1.png

Яка швидкість інтернету потрібна саме вам?

  • 35 Мбіт/с. Вибір для економних. Така швидкість дозволяє користуватися Інтернетом на 1–2 пристроях: відвідувати соціальні мережі, перевіряти пошту й новини, переглядати відео на Youtube, проглядати сайти.
  • 50 Мбіт/с. Підійде для використання не більш як на 3 пристроях одночасно. Така швидкість дозволяє переглядати HD-відео, грати в онлайн-ігри, завантажувати файли, музику, фільми.
  • 100 Мбіт/с. Популярний варіант, що дозволяє вільно користуватися можливостями інтернету на 4–6 пристроях. При цьому можна не боятися пауз в завантаженні відео або музики, ігор.
  • 1 Гбіт/с. Підходить для сім’ї активних користувачів, тих, хто працює віддалено. На такій швидкості можна дивитися або знімати потокове відео, користуватися VR-технологіями, працювати з «важкими» графічними чи музичними файлами, базами даних, хмарними сховищами.

Не впевнені, які швидкість і тариф вам підійдуть? Досвідчені користувачі радять вибирати базовий варіант з можливістю деякий час використовувати «просунутий» функціонал. 

Швидкість в один Гігабіт абоненти провайдера «Київстар» можуть безкоштовно тестувати протягом кількох місяців. При цьому оплата буде зніматися тільки за базовий тариф (100 Мбіт/с). В подальшому абонент зможе прийняти рішення: повернутися до основного пакету послуг чи залишитися на новому. У другому випадку доплата за найвищу швидкість буде мінімальною. 

Від чого ще залежить реальна швидкість інтернету?

Зверніть увагу, що реальна швидкість може відрізнятися від заявленої провайдером в межах 10% — це нормально. Більше відхилення може свідчити про недостатньо сумлінне обслуговування клієнтів, проте частіше низька швидкість пов’язана з іншими факторами.

  • Спосіб підключення. При під’єднанні кабелю передача даних йде значно жвавіше, ніж за допомогою Wi-Fi.
  • Характеристики й налаштування маршрутизатора. Не всі роутери здатні підтримувати високу швидкість обміну даними. Часто трапляється, що обладнання треба налаштовувати (підібрати менш навантажені канали тощо).
  • Особливості девайсів. Деякі пристрої можуть не використовувати всі можливості тарифу, «зависати» через зараження вірусами чи внутрішні пошкодження.

Враховуючи все це, радимо обирати тариф з невеликим «запасом», аби гарантовано покрити всі потреби, компенсувати можливі відхилення в швидкості й уповільнення через бездротове з’єднання.