Для проведення процесу фарбування дисків порошковими фарбами можуть застосовуватися різні види порошків, що відрізняються характеристиками.

Епоксидні порошки володіють підвищеною стійкістю до хімічних реагентів. Поліуретанові порошки добре протистоять абразивному впливу, а також стійкі до впливу розчинників. Поліефірні порошки після нанесення і полімеризації «не бояться» атмосферного впливу і захищають диск від корозії. Силіконові порошки непогано протистоять високій температурі;

Тепер більш докладно розглянемо технологію, за допомогою якої проводиться порошкове фарбування дисків. Спочатку проводяться підготовчі роботи. Вони включають в себе очищення поверхні дисків від застарілого і пошкодженого шару фарби. Яким методом це буде здійснюватися, залежить від майстрів.

Так, малі сервіси, які займаються виконанням такого виду фарбування дисків, можуть виконувати очищення дисків практично вручну, з використанням дриля з насадками і наждачного паперу.

Більш солідні сервіси для очищення можуть використовувати піскоструйні агрегати. Цілком можливо і використання для цього різних хімічних складів, так зване травлення.

Після видалення застарілого шару поверхню диска обробляється фосфатами або заліза або хрому та марганцю. Фосфат заліза застосовується на сталевих штампованих дисках, інші фосфати застосовуються на легкосплавних і кованих дисках. Обробка фосфатами потрібна для збільшення зчіпних властивостей фарби з поверхнею.

Останній підготовчою роботою з диском є його миття і просушування.

Ґрунтування поверхні диска перед нанесенням шару порошкової фарби не є обов'язковим, але все ж краще її провести, для підвищення антикорозійної стійкості та адгезії наносного шару.

Після ґрунтування, якщо таке проводилося, переходять до нанесення порошкової фарби на поверхню. Виконується ця операція за допомогою електростатичного пістолета-аплікатора. Іншим обладнанням виконати нанесення фарби неможливо.

Електростатичний пістолет-аплікатор забезпечує порошку статичний заряд і далі вже заряджений порошок стисненим повітрям через сопло пістолета розпорошується на поверхні. Порошок, лягаючи на нейтрально заряджену поверхню диска, що втримується на ній за допомогою нещодавно отриманого заряду.

Завдяки такій технології існує можливість створення візерунків на поверхні диска або застосування кількох видів забарвлення.

Наступним етапом робіт є полімеризація. Для цього диск з вже нанесеним на поверхню порошком відправляється в спеціальну піч. Що цікаво, конструкція даної печі не важлива, головне – дотримання температурного режиму.