Сечокам'яна хвороба може ніяк не виявляти себе до тих пір, поки каміння в нирках (http://uro.lviv.ua/chasti-pitannya/yaki-simptomi-kaminnya-v-nirkax/) не виросте до величини, що утрудняє їх прохід по сечовипускальним каналах, або перекриє в нирковій мисці шляху відтоку сечі, або почне при відтоку сечі повертатися, зачіпаючи паренхіму нирки або стінки сечового міхура, сечоводу, викликаючи невеликі кровотечі. Часто камені застряють в сечовивідних шляхах, ускладнюючи виведення сечі з організму. Всі ці випадки супроводжуються розвитком больового синдрому - ниркової коліки, оскільки саме нирка чуйно реагує на утруднення відтоку. Травми каменями сечового міхура або сечоводу викликають такі захворювання, як цистит або уретрит.

Дізнатися більше про лікування можна в розділі камінь в сечоводі лікування (http://uro.lviv.ua/likuvannya/).

Крім больових відчуттів в бічній частині поперекового відділу показником неблагополуччя в сечовивідної системі, пов'язаного з утворенням каменів, служать і інші ознаки:

 - Помутніння сечі, викликане запаленням сечовивідних шляхів;

 - Кров в сечі;

 - Набряки під очима, набряки обличчя або набряки кінцівок;

 - Підвищення артеріального тиску.

Центр літотрипсії та ультразвукової діагностики (http://uro.lviv.ua/) пропонує безопераційне лікування сечокам'яної хвороби нирок.

Кожен із симптомів сечокам'яної хвороби – це привід для занепокоєння і звернення до уролога, оскільки хронізація запальних процесів і травм, завданих камінням, стійке підвищення тиску послужать причиною розвитку хронічного пієлонефриту, гіпертонії і можуть спричинити за собою навіть видалення нирки.

У разі, коли розміри каменів, їх природа і розташування не дозволяють швидко досягти успіху шляхом консервативного лікування, проводять дистанційну літотрипсію (дроблення каменів ударними хвилями). Але не у всіх випадках показана літотрипсія, оскільки є камені оксолаты, мають настільки тверду структуру, що для того, щоб роздрібнити їх потрібно множинні процедури дистанційної літотрипсії, а це призведе до размозжению паренхіми нирки. У таких випадках показано хірургічне втручання з метою видалення каменів цілком.