Ногам доводиться щодня витримувати найбільше вагове і фізичне навантаження. Для цього не обов’язково бути професійним спортсменом чи переносити важкі вантажі.

Навіть у тих, хто не входить до групи ризику, особливо з віком, може:

  • розпочатися запальний процес в колінному суглобі;
  • порушитися цілісність кістки;
  • розтягнутися в гомілковій зоні м’язи.

Щоб захистити суглоб, запобігти ускладненням, швидше відновитися після травми, операції, лікарі рекомендують використовувати фіксатори. Які саме засоби й у якому випадку можна носити, залежить від проблеми і її складності. У будь-якому випадку вибрати правильний бандаж на ногу допоможе лікар.

Бандажі для коліна

Різновиди і особливості фіксаторів для нижніх кінцівок

Знання базової інформації про типи і характеристики виробів сприяє швидкій покупці необхідної моделі. Адже одні бандажі мають дуже просту форму, нагадують звичайну пов’язку, тоді як інші є складними пристосуваннями, складаються з різних елементів.
 В магазині OSD можна вибрати і замовити такі типи ортезів для ніг:

  • Бандажі для коліна. Ця частина ноги найчастіше травмується, запалюється. З огляду на це, виробники розробити асортимент пристосувань, здатних зменшити  больові відчуття, прискорити загоєння рани, одужання. Деякі з таких пристосувань оснащені шарнірами, жорсткими вставками. Підібрати правильно самостійно їх неможливо.
  • Ортопедичні наколінники. Для їхнього виготовлення використовуються еластичні матеріали. Пристосування надійно фіксують суглоб, надають достатню компресію, завдяки чому попереджають травми, рецидиви. Такі засоби нерідко використовують спортсмени в ході легкоатлетичних занять, вантажники, піднімаючи важкі речі.
  • Бандажі для гомілкостопу. Підходять для використання при незначному болю, легкій припухлості. Але є моделі, що призначаються фахівцями при повному знерухомленні суглобу. Який саме потрібен тип фіксації, особливості компресії, підкаже фахівець. Щоб визначитися з розміром, достатньо заміряти об’єм щиколотки.
  • Ортези на гомілку. Виріб використовується з профілактичною метою і як допоміжний засіб під час лікування розтягувань. Фахівці радять носити їх людям, що активно займаються силовими видами спорту, так як вони добре запобігають розтягненням.

Особливості фіксаторів для гомілковостопного суглобу

Зниження навантаження на гомілкостоп головним завданням ортопедичного пристосування. Завдяки пристосуванню мінімізується ймовірність отримання травми та її повторення після проходження процесу реабілітації.

Якщо дослухатися порад лікаря, відновлення суттєво пришвидшиться. Адже пов’язка здатна підтримувати і зігрівати:

  • З профілактичною метою використовують еластичні моделі. Наприклад, після спортивної чи побутової травми.
  • Напівтверді бандажі підходять під час реабілітації після вивиху, розтягування.
  • Жорсткі ортези — варіант після переломів, складних травм. Засоби оснащуються колодками, щільними вставками, посиленими ребрами жорсткості, можуть шнуруватися.

Характеристики колінних бандажів

Фіксатор колінного суглоба сприяє розвантаженню суглоба, стабілізації його стану. Він може виглядати як м’яка еластична пов’язка для легких ушкоджень або складна система, що має міцний каркас.

В каталозі OSD представлені усі види фіксаторів:

  • еластичні бандажі на коліно;
  • тутори;
  • шарнірні пристосування;
  • ортопедичні наколінники.

Вони підбираються з урахуванням проблеми, розміру і потрібного ступеню фіксації. За ступенем пристосування діляться на м’які, середньої жорсткості і жорсткі.