У перші місяці лактації мамі, що годує додатково потрібно 500-600 калорій на день, адже вона продовжує харчуватися за двох. Раціон мами під час лактації повинен бути різноманітним, досить калорійним, багатим на корисні речовини, але при цьому безпечним для малюка. Про те, якою має бути дієта мами, що годує, і як правильно організувати здорове харчування — у нашій статті.

Які продукти можна їсти при грудному вигодовуванні?

Під час грудного вигодовування у мами збільшується потреба у всіх харчових речовинах, тому калорійність її щоденного меню в цей період підвищується. У меню мають бути представлені всі групи продуктів: м'ясо, крупи, овочі, фрукти тощо. Це можуть бути кролик, індичка, гречка, рис, вівсянка, хліб, макаронні вироби, овочі, фрукти з невисоким вмістом грубої клітковини (кабачок, цвітна капуста, гарбуз, яблука, груші, ягоди), кисломолочні напої. З солодощів можна скуштувати сухофрукти, зефір, пастилу, варення, солодку домашню випічку. І не забувайте про рідину! Для повноцінної лактації щодня потрібно 2-2,5 л рідини.

Пити можна не лише воду, а й яблучний чи морквяний сік, трав'яні чаї.

Раціон молодої мами впливає на поживність, склад грудного молока, а також його смак та запах. Наприклад, через цибулю чи часник молоко починає пахнути по-іншому, і дитина може відмовитися брати груди. Через це доти, доки жінка продовжує годувати грудьми, важливо стежити, щоб продукти в меню мали нейтральний смак та запах. Додавати незвичні смаки потрібно так само, як і їжу з новим складом: поступово оцінюючи реакцію малюка на них.

Поступово меню при грудному вигодовуванні має ставати різноманітнішим:

- після 2 місяців можна поступово вводити в раціон морси з шипшини, брусниці або чорниці, а також з обережністю куштувати цибулю (може змінювати смак грудного молока), горіхи (можлива харчова алергія), негострі сири;

- після півроку вводяться бобові, морепродукти, фрукти, яловичина, курка, яскраві овочі, фрукти, часник;

- після 12 місяців харчування стає майже звичайним: під забороною залишаються лише шкідливі чи потенційно небезпечні продукти (наприклад, сира риба у суші чи алкогольні напої).

Режим харчування

Краще, якщо в перші місяці життя малюка мама, що годує, буде харчуватися дробово. Корисно їсти невеликими порціями кожні 2-3 години. При цьому важливо наїдатись, але не переїдати. Щоб молока було достатньо, важливо харчуватися треба правильно та частіше прикладати дитину до грудей.