Бізнес нерозривно пов'язаний з виплатою податків. Від такої «повинності» звільняються тільки некомерційні організації. Так що, якщо ви хочете влитися в ряди підприємців, спершу ознайомтеся з законодавством в цій галузі і вивчіть уважно податковий кодекс.

Звичайно, останнє здійснити складніше – тут постійно змінюються правила, що може внести сум'яття в декларацію. Щоб цього не допустити, регулярно дізнавайтеся про зміни в кодексі через перевірені джерела.

 Якщо вам цікава спрощена система оподаткування для юридичних осіб, ви можете ознайомитися з нею тут.

До речі, до ведення облікових можна залучити також стороннього фахівця – аудитор перевірить документальну базу, договору і підкаже, скільки саме вам належить відрахувати податків за конкретний період.

Що можна сказати про нововведення в 2016? В цьому році зміни відбулися в частині сплати ЄСВ та максимального порога річного доходу. Однак ці корективи не змогли істотно змінити порядок відчислення єдиного податку.

Поліпшили чи стан справ нововведення? Звичайно, вони зробили систему більш прозорою. Так, чітко прописана процедура визначення виручки. Крім того, тепер регулярно проводиться перевірка платників пдв.

Законодавець чітко прописав норму, що транзитні суми доручення (ті, що отримані за договорами комісії) не входять до складу виручки. Дивіденди, відсотки, кредит не включаються до складу оподатковуваного доходу у підприємців. З іншого боку, чітко і зрозуміло виписана відповідальність платника єдиного податку.

Варто відзначити, що раніше обирався шлях  уніфікації і спрощення адміністрування податків в Україні, наслідком чого стало зменшення кількості груп платників єдиного податку з 6-ти до 4-ох, крім того, тепер єдиний податок можуть платити підприємства і СПД, чия річна виручка не перевищує 5 млн. грн.

Аналіз змін також дозволяє  виділити: зменшення максимально допустимого порогу суми річного доходу для платників єдиного податку групи 3 - до 5 млн. грн. (раніше показник був майже 20 млн.) Збільшення розміру єдиного податку, що сплачується платниками групи 3, на один процентний пункт – 3% (для платників ПДВ), 5% (для неплатників ПДВ). Майже дворазове збільшення розміру єдиного податку для платників групи 4. В рамках загальної реформи правил сплати ЄСВ, відтепер уніфікований розмір ЄСВ з фонду оплати праці. Термін сягає двадцяти двох процентів, а сбір, який був утримуватися з зарплат, скасували. Розмір ЄСВ від доходу фізособи не змінився.